روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آئینه رسانه ها

ایسنا

ممنوعیت فروش هواپیما به ایــــران

بیش از دویست و پنجاه نفر از نمایندگان مجلس آمریکا به ممنوعیت فروش هواپیما به ایران رای دادند.
بسیاری معتقدند اگر سنا و کاخ سفید هم مصوبه مجلس نمایندگان را تأیید کنند در آن صورت فرجام برجام مشخص می شود.

تسنیم

هر خــانه ۳ بیـکار دارد

سخنگوی دولت با اعلام اینکه سال آینده بطور قطع یارانه سه دهک افراد بی نیاز را قطع خواهیم کرد، گفت: برای ایجاد حدود یک میلیون فرصت شغلی نیاز به اصلاح قیمت حامل های انرژی در سال آینده است.
محمد باقر نوبخت گفت: این روزها درباره بودجه حرف های زیادی می شنویم ولی باید به منتقدین بگویم اگر امروز بودجه کاملا شفاف نبود آیا می توانستید اجزای آن را تحلیل کنید؟
سخنگوی دولت، یکی از ویژگی های بودجه سال آینده را توجه به اشتغال دانست و اظهار داشت: در بودجه سال آینده پیش بینی ۹۸۰ هزار فرصت جدید شغلی را کرده ایم زیرا در هر خانه ای که می روید حداقل سه بیکار تحصیل کرده وجود دارد.

خانه ملت

تفاوت دیه به شدت جامعه زنــان را متاثر می‌کند

عضو فراکسیون زنان مجلس در گفتگو با خبرنگاران در پی دعوتی که از سوی دانشکده زنان دانشگاه ادیان و مذاهب قم از فراکسیون زنان مجلس صورت گرفته بود، با همراه تعدادی از اعضای فراکسیون با حضرات مراجع تقلید و آیات عظام گرامی قمی، جوادی آملی، صانعی، بطحائی گلپایگانی و محقق داماد دیدار کردیم. درباره بحث دیه نیز صحبت‌هایی داشتیم و این درحالی است که این مسئله، یک دغدغه همگانی است و بحثی که به‌شدت جامعه زنان را متاثر می‌کند این است که در مواردی گفته می‌شود برای اجرای حکم قصاص مرد باید، تفاضل دیه پرداخت شود.
نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران با اشاره به پیگیری‌های قبلی خود در این رابطه گفت: بنده در مقطعی در یک مورد خاص، از آیت‌الله آملی لاریجانی درخواست کردم که این تفاضل دیه از خزانه دولت پرداخت شود و فارع از آن، معتقدیم این مسئله برای زنان بسیار تحقیرآمیز است.
او ادامه داد: آقای صانعی در جریان این بحث، تاکید کردند که پنجشنبه هفته آینده همایشی مفصل در این رابطه برگزار خواهد شد و ابعاد مختلف این مسئله مورد مداقه قرار می‌گیرد و همچنین با استناد به یک مورد فقهی دیگر، گفتند ممکن است دیه زن و مرد را برابر بدانیم.
سیاوشی در پایان خاطرنشان کرد: به جز این موارد آن‌چنان که عرض کردم مسائل مربوط به مشکلات زنان در حوزه آموزش و پرورش نیز ازسوی برخی همکاران متخصص در این حوزه که در کمیسیون آموزش و تحقیقات عضویت دارند، مطرح شد که طبیعتاً این عزیزان به تفصیل و دقت بیشتری این مسائل را توضیح خواهند داد.

ایلنا

تجهیـــز تمام استان‌ها به طرح بالن بومی

وزیر ارتباطات از تجهیز همه استان‌ها به بالون بومی خبر داد. محمدجواد آذری‌جهرمی در حساب کاربری توییتر خود با اشاره به طرح بالن اینترنت و کاربرد صنعت فضایی در زندگی روزمره گفت: پس از اجرای طرح آزمایشی بالن بومی برای ارائه خدمات دسترسی در مرز مهران و سرپل ذهاب و رفع معایب این طرح، ستاد مدیریت بحران وزارت ارتباطات مصوب کرد تا همه استان‌ها به این امکان مجهز شود و در مواقع اضطراری ارتباطات مورد نیاز را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، برقرار کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز