روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 160
  • 608
  • 998,708
آئینه رسانه ها

ایسنا

ایران‌خودرو باز هم گران کرد !

حدود یک ماه پس از افزایش قیمت برخی محصولات ایران خودرو این شرکت دوباره برخی محصولاتش را گران کرد.
با وجود آنکه ایران خودرو در دهه سوم آبان ماه قیمت ۱۲ محصول خود را گران کرده بود، مجددا با ارسال بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های فروش خود قیمت برخی محصولات را تا حدود دو میلیون تومان افزایش داده است.

ایرنا

۵۹ درصد مخازن ســدها خـــالی است

حجم ورودی آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی تا پایان هفته سوم آذر، با ۲۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب بود، به ۳ میلیارد و ۳۹۰ میلیون مترمکعب رسیده است.
پاییز کم‌بارش امسال باعث کاهش ۲۲ درصدی حجم ورود آب به سدهای کشور شد.
بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، با توجه به کاهش و پراکندگی بارش‌های پائیزی در سال جاری، ‌اکنون ۴۱ درصد حجم مخازن سدهای کشور پر و ۵۹ درصد آن‌ خالی است.
همچنین از مجموع ۱۷۶ سد بزرگ کشور، حجم مخازن ۹۷ سد کمتر از ۴۰ درصد، ۲۰ سد بین ۴۰ تا ۵۰ درصد، ۲۶ سد بین ۵۰ تا ۷۰ درصد، ۲۳ سد بین ۷۰ تا ۹۰ درصد پر است.
بر اساس این گزارش، حجم مخازن۱۰ سد شامل سدهای سورال، گاوشان، رودبال داراب و بافت نیز بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پر است.

ایلنا

حمایت وزارت جهاد از برند سازی محصولات ارگانیک کشور

مدیرکل دفتر وزارتی جهاد کشاورزی و مشاور وزیر در بازدید از دهمین جشنواره محصولات ارگانیک در تهران، از آمادگی وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از توسعه تولید محصولات ارگانیک در کشور خبر داد.
محمود بصیری مشاور وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از دهمین جشنواره محصولات ارگانیک با اشاره به اهمیت استفاده از محصولات ارگانیک در سلامت شهروندان گفت: یکی از مهم‌ترین تاثیرات جشنواره محصولات ارگانیک، فرهنگ سازی برای تغذیه سالم و اصلاح الگوی مصرف است.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی در ادامه افزود: وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به افزایش کمی و کیفی محصولات ارگانیک با تشکیل شورای راهبردی در نظر دارد بسترهای لازم را فراهم آورد.
بصیری با تاکید بر نقش اشتغال زایی توسعه محصولات ارگانیک بیان کرد: توسعه تولیدات محصولات ارگانیک منجر به اشتغال زایی خواهد شد و وزارت جهاد کشاورزی به این مسئله توجه ویژه دارد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی اعتماد عمومی را امر مهمی دانست و بیان کرد: برای حفظ اعتماد عمومی لازم است محصولات ارگانیک با کیفیت مناسب و برندسازی به شهروندان ارائه شود تا اعتماد عمومی آسیب نبیند.
وی در ادامه گفت: برای برند سازی محصولات ارگانیک لازم است بخش خصوصی وارد شود و وزارت جهاد کشاورزی برای این موضوع همکاری های لازم را به عمل می‌آورد.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز