روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آئینه رسانه ها

ایران

 تکذیب واردات فرش دستباف

مرکز ملی فرش ایران تأکید دارد: واردات فرش‌های دستباف به‌دلیل تعرفه گمرکی بالای آنها مقرون به صرفه نیست.
در روزهای گذشته بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی منتشر شده و در قالب آن اینگونه اعلام شد که به استناد آمارهای رسمی در ۶ ماهه اول امسال واردات انواع فرش و صنایع دستی با رشدی ۴۵۰ درصدی مواجه شده است. مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: طبق آمار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران، واردات فرش‌های تولیدی دیگر کشورها به ایران تقریباً صفر است و هیچ فرش دستباف خارجی به علت تعرفه گمرکی بالا به کشور وارد نمی‌شود.

ایسنا

دور جدید توزیع « سبــد مــواد غذایی »  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تأمین منابع مالی برای توزیع دور جدید «سبد غذایی» طی هفته آینده خبر داد.
علی ربیعی در خصوص گروه‌های مشمول این سبد غذایی گفت: در این دوره نیز همان گروه‌های هدفی که در گذشته سبدغذایی دریافت کرده بودند، مشمول دریافت سبدغذایی خواهند بود. علاوه بر این، گروه‌های نیازمند جدیدی نیز توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده‌اند که مشمول دریافت سبد غذایی می‌شوند.
وی با تأکید بر اینکه هدف از شناسایی گروه‌های نیازمند جدید، رفع سوء تغذیه در میان آنان است افزود: اقلام در نظر گرفته شده برای این سبد غذایی بیشتر مواد غذایی پروتئینی خواهد بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان تصریح کرد: جزئیات این سبد غذایی و زمان دقیق توزیع آن طی دو هفته آینده اعلام خواهد شد وهمه افرادی که در سراسر کشور در گذشته سبد غذایی دریافت کرده‌اند، در این دوره نیز سبدغذایی دریافت خواهند کرد.

ایرنا

۳۷ درصد هیأت علمی دانشگاه‌ها  را استادان زن تشکیل می‌دهند

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: ۳۷ درصد هیأت علمی دانشگاه‌ها را استادان زن تشکیل می‌دهند و در حال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ زن به‌عنوان هیأت علمی در دانشگاه‌ها مشغول فعالیت هستند. محمدرضا رضوان طلب با اشاره به آمار استادان زن در دانشگاه‌ها به مهر گفت: از سال ۸۳ تاکنون تقریباً ۶۳ درصد از استادانی که از مرکز جذب وزارت علوم تأییدیه دریافت کرده‌اند، هیأت علمی مرد و
۳۷ درصد هیأت علمی زن بودند. آمار استادان زن بسیار روبه رشد و رضایتبخش است و در این مدت ۶ هزار و ۵۰۰ زن به عضویت هیأت علمی دانشگاه‌ها درآمده‌اند.

مهر

با نقش مخرب ایران در منطقه و تجهیز حوثی‌ها مخالفیم!

رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی با پادشاه عربستان به تکرار ادعاهای واهی پیشین پاریس ضد ایران پرداخت.
امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی تلفنی با ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی درباره برخی موضوعات با وی به رایزنی پرداخت.
رئیس جمهور فرانسه در جریان این تماس تلفنی گفت: ما با نقش مخرب ایران در منطقه و تجهیز حوثی‌ها به فن آوری موشک بالستیک مخالفیم! ما در کنار عربستان بوده و از این کشور در برابر تهدیدات حمایت می کنیم.
وی مدعی شد که باید با فعالیت های بی ثبات کننده ایران در منطقه مقابله شود.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز