روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 744
  • 746
  • 1,351,500
آئینه رسانه ها

تشکیل پرونده سلامت برای ۱۱ میلیون حاشیه نشین
معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: اجتماعی شدن سلامت رویکردی نوین در تحقق سلامت همگانی است.
محمد هادی ایازی اظهار کرد: وزارت بهداشت و درمان اجتماعی شدن سلامت و دیجتال کردن فرآیندهای نظام سلامت را دو فعالیت اصلی خود در این دوره می‌داند.
وی در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد: در کشور ما حدود ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین وجود دارد. خوشبختانه برای تمام این افراد پرونده سلامت تشکیل داده‌ایم و جامعه سلامت در این مناطق راه‌اندازی شده است. در همین راستا پزشک عمومی، روانشناس، دندان‌پزشک، مددکار اجتماعی و به طور کلی خدمات سطح یک سلامت در این مناطق ارائه می‌شود.
ایازی افزود: در مناطق حاشیه‌نشین پنج اولویت اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، مشکلات فرهنگی و اجتماعی دنبال می‌شود همچنین برنامه اجتماعی شدن سلامت به عنوان یک برنامه محوری در طرح تحول سلامت در دستور کار قرار گرفته و بر همین اساس مجمع ملی و شهرستانی این بخش نیز راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: دولت در طی این مدت اقدام به ساخت بالغ بر ۷۰۰۰ خانه بهداشت کرده است البته این اقدام به نوعی درمانی محسوب می‌شود و پس از آن باید به موضوعات بعدی پرداخت. وزارت رفاه باید به تحول رفاه در کشور بپردازد و سازمان بهزیستی و افراد تحت پوشش آن‌ها حتما باید از خدمات بیشتری برخوردار باشند. ما باید در کشورمان نظام رفاهی اجتماعی داشته باشیم.
ایازی تصریح کرد: نظام رفاهی ما کامل نیست و نیازهای افراد نیازمند کاملا بر طرف نمی‌شود، وزارت رفاه در این خصوص مسئولیت دارد و امیدوارم این موضوعات مورد پاسخ قرار بگیرد، به نظر ما توجه به نظام رفاهی و بهزیستی باید در اولویت باشد و مورد توجه دست اندرکاران قرار بگیرد.

عصر ایران
جعبه سیــــاه تحــــویل دادستانی می‌شود
یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای تهران – یاسوج گفت که جعبه سیاه تحویل دادستانی می‌شود و نماینده کمیسیون اصل ۹۰ هم بر مراحل بازخوانی آن نظارت می‌کند.
بهرام پارسایی اظهار کرد: در تماسی که با آقای مهندس فیلی معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و مدیربحران این استان داشتم ایشان اعلام کرد که دو دستگاه (CVR (cockpit voice recorder و (FDR (flight data recorder که همان جعبه سیاه هواپیماست، در صحت و سلامت کامل یافت شده است.
وی افزود: نگرانی ما ضربه دیدن به این دستگاه‌ها بود که خوشبختانه کاملا سالم هستند و تحویل دادستانی می‌شوند.
این عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ همچنین گفت که کارشناس و در صورت نیاز یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ در بازخوانی این دستگاه‌ها حضور دارند و نظارت کامل خواهند داشت.

تسنیم
هشدار سازمان برنامه و بودجه در خصوص ورشکستگی آبی ایران
مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه کشور با تهیه گزارشی مبسوط با عنوان “بحران آب و امکان سنجی اتصال پهنه‌های آبی شمال و جنوب کشور” به بررسی وضعیت آبی کشور پرداخته است.
در بخشی از این گزارش آمده است: “کشور ایران چندین سال است که با بحران آب دست و پنجه نرم می کند و سرعت حرکت به سمت ورشکستگی آبی شتاب گرفته است، اما با پیشینه تاریخی ایرانیان در مدیریت منابع آب، نمی توان گفت که ایران به ورشکستگی آبی دچار شده است و به ناچار مرکز و شرق کشور تخلیه می شود، اگرچه در صورت عدم مدیریت بهینه منابع آب و در نظر نگرفتن ملاحظات آمایش سرزمین، ورشکستگی آبی گزینه دور از ذهنی نیست.”

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز