روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 699
  • 817
  • 1,357,855
آئینه رسانه ها

تابناک
تعطیلی زودهنگام مدارس ممنوع
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که مدارس حتی یک روز قبل از تعطیلات نوروز هم نباید تعطیل شوند.
بطحایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به همکارانم در مدارس تاکید موکد دارم که به هیچ عنوان امسال حتی یک روز زودتر از ایام تعطیلی نباید تعطیل کنند.دانش‌آموزان تا آخرین روز سال جاری باید تحصیلشان را ادامه دهند.
وی درباره حذف آزمون ورودی پایه هفتم تصریح کرد: مصوبه شورای هماهنگی مدارس غیردولتی را چند روز گذشته ابلاغ کرده‌ایم که هنوز شاید به دست همه مدارس نرسیده باشد. البته مدارس غیردولتی از تصمیم ما استقبال کرده‌اند؛ سازمان مدارس غیردولتی هم تیمی در اختیار گرفته تا با تخلفات در این زمینه برخورد جدی کند البته امیدوارم با استقبالی که مدارس کرده‌اند، برگزاری این آزمون متوقف شود.
وزیر آموزش وپرورش در ادامه با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال آینده تحولاتی است که در محتوای برنامه‌های آموزش وپرورش آغاز می‌شود، اظهار کرد: وظیفه آموزش و پرورش برای تحقق اقتصاد مقاومتی فرهنگ‌سازی برای دانش‌آموزان است. ما در این زمینه کتاب‌های درسی و مطالبی داشتیم که البته کافی نیست.یکی از مهارت‌هایی که در سال ۹۶ شروع کرده و در سال آینده توسعه می‌دهیم، بحث توسعه مهارت‌های الگوی اسلامی – ایرانی است که در بخشی از این مهارت‌ها، اقتصاد مقاومتی نیز در نظر گرفته شده است. دانش‌آموزان حتما باید در مدارس موضوع اقتصاد خانواده را تقویت کنند. در سال ۹۷ با جدیت بیشتری موضوع اقتصاد مقاومتی را در مدارس دنبال می‌کنیم.

تیک
دولت موظف به حذف یارانه ۳ دهک درآمدی شد
نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان دولت را موظف به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی کردند.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی مجلس و در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان در بودجه ۹۷، بخشهایی از تبصره ۱۴ بودجه مربوط به هدفمندی را اصلاح کردند. براین اساس دولت موظف است نسبت به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی به صورت تدریجی اقدام کنند. پیش از این در لایحه بودجه آمده بود که دولت موظف به حذف یارانه خانواده‌های پردرآمد است که شورای نگهبان درباره عبارت خانوارهای پردرآمد ایراد گرفت. مجلس نیز برای رفع این ابهام عبارت سه دهک بالای درآمدی را جایگزین کرد.
همچنین در جدول مربوط به دریافتی ها و پرداختی‌های هدفمندی یارانه‌ها، در بخشی از پرداختی‌ها که مبلغ ۶۰ هزار میلیارد ریال گنجانده شده است، عبارت افزایش بهره وری و کاهش شدت انرژی اضافه شد. در این جزء مواردی همچون واردات فرآورده های نفتی، سهم ۱۴/۵ درصد شرکت ملی نفت ایران از محل صادرات فرآوردهای نفتی، بازپرداخت طرحهای گازرسانی و بهینه سازی مصرف انرژی موضوع ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور نیز وجود دارد.

ایلنا
 بکارگیری۵ هزار نیروی کمکی در طرح نوروزی پلیس
سخنگوی نیروی اتتظامی از حضور بیش از پنج هزار نیرو و همچنین ۱۰ میلیون همیار پلیس و به کارگیری هزار و صد خودرو در حوزه پلیس راهنمایی و رانندگی برای خدمات رسانی و تسهیل آمد و شد شهروندان در طرح نوروزی (۲۵ اسفند ۹۶ تا پایان ۱۴ فروردین ۹۷)خبر داد.
سردار سعید منتظر المهدی در بیستمین نشست خود با خبرنگاران اظهار کرد: ۲۷ هزار گشت همزمان پلیس های تخصصی در ایام نوروز را نیز خواهیم داشت. سه هزار و ۷۷۰ گشت خودرویی ، ۲ هزار و ۱۰ گشت موتوری و ۲ هزار و ۹۰۰ پاس پیاده، در راستای ایجاد آرامش مردم انجام وظیفه می کنند.هزار و ۳۳۰ کانکس و ۴۵۰ چادر نوروزی بر پا می شود و همچنین ۷۰۰ایستگاه بازرسی موقت و ۱۰۴ ایستگاه بازرسی ثابت توسط پلیس پیشگیری، آماده خدمات رسانی هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز