روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 634
  • 773
  • 1,386,867
آئینه رسانه ها

ایران

جذب سرباز امریه در وزارت علوم

وزارت علوم اعلام کرد از میان دانش آموختگان کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشگاه‌ها امریه سربازی جذب می‌کند.، برخی کاربران در مورد امریه گرفتن وزارت علوم سؤال داشتند که امروز وزارت علوم اعلام کرد از میان دانش آموختگان کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشگاه‌ها امریه سربازی جذب می‌کند.
وزارت علوم برنامه دارد تعداد ۱۰ نفر دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی را به عنوان امریه سربازی جذب می‌کند. تاریخ اعزام متقاضیان باید یکم شهریورماه سال ۹۶ باشد.
همچنین متقاضیان باید در آزمایشگاه‌هایی از وزارت علوم که با وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران همکاری دارند، مشغول به کار باشند.متقاضیان باید از وضعیت تحصیلی مناسبی برخوردار باشند.همچنین متقاضیان از مزایای کسری خدمت سربازی (همکاران تحقیقاتی بخش دفاع) استفاده نکرده باشند.

ایرنا

امکان استقرار گمرک در شهرک‌‌های صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از امکان استقرار پایانه های گمرکی در شهرک های صنعتی مستعد خبر داد و گفت: تفاهمنامه ای در این زمینه بین سازمان صنایع‌ کوچک و شهرک های صنعتی ایران با گمرک کشور به امضا خواهد رسید.
علی یزدانی درنشستی با جمعی از صنعتگران فعال در مرکز فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی «کاسپین یک» شهرستان آبیک قزوین افزود: با تلاش های دولت تدبیر و امید، کشور در ریل توسعه قرار دارد و شاهد رونق تولید و صنعت هستیم.

ایسنا

۷ میلیون کودک در سوریه در فقر مطلق زندگی می کنند

معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه با بیان این که هفت میلیون کودک در سوریه در فقر مطلق زندگی می کنند،گفت که از ماه اوریل سارل جاری بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اثر نبرد سنگین در نزدیکی مقر گروه تروریستی داعش در رقه و ۹۰۰ هزار نفر در ادلب آواره شده اند. استفان اوبرین هماهنگ کننده کمک های سازمان ملل در جلسه شورای امنیت از وضعیت بسیار بد کودکان سوری خبر داد و گفت بسیاری از کودکان سوری زیر شکنجه و آزار و خشونت جنسی قرار دارند.وی عنوان داشت که عامل این وضعیت صرفا نا امنی و یا ضعف در زیر ساخت ها نبوده بلکه افزایش محدودیت ها توسط مسئولان محلی و گروه های تروریستی و فعالیت بعضی از همسایگان سوریه نیز تاثیرگذار بوده است.شهر رقه که از سال ۲۰۱۳ توسط گروه تروریستی داعش تسخیر شده است در طی سال های بعد از تسلط این گروه در این شهر، شاهد حملات و نبردهای سنگینی بوده است.ما نیازمند این هستیم که در خصوص دسترسی به وضعیت فزاینده وخیم در شمال شرقی سوریه تغییری ایجاد کنیم. بنابه اظهارات اوبرین، اکنون شرایط انسانی در حال بدتر شدن و سطح نا امیدی نیز در حال افزایش است.
اوبرین همچنین از تلاش های ایران، ترکیه و روسیه برای تفاهم در ایجاد یک منطقه به منظور کاستن از تنش ها که در ماه مارس میلادی به دست آمد، تقدیر کرد.

عصر ایران

راه آهن دولتی ایتالیا، شبکه راه آهن سریع السیر ایران را توسعه می دهد

شرکت راه آهن دولتی ایتالیا در اطلاعیه ای از توسعه شبکه راه آهن سریع السیر در ایران خبر داد و اعلام کرد: راه آهن ایتالیا به عنوان پیمانکار عمومی به طراحی، ساخت، آزمایش و راه اندازی خطوط راه آهن تهران – همدان و قم – اراک می پردازد.
در اطلاعیه راه آهن دولتی ایتالیا که درتارنمای این شرکت منتشر شد، آمده است: راه آهن دولتی ایتالیا در نمایشگاه ‘Iran Rail 2017 ‘ که از ۱۵ تا ۱۸ ماه مه برگزار شد به همراه ۱۳۰ شرکت در بخش راه آهن از سراسر جهان و ۱۶۰ غرفه محلی شرکت کرد. ایران در حال توسعه سیستم حمل و نقل ریلی خود با یک برنامه ۵ ساله (۲۰۱۶-۲۰۲۱) است که شامل گسترش شبکه های مترو در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، تبرزی، اصفهان، اهواز و قم (مجموعا ۲۰ هزار کیلومتر شبکه ریلی) و ساخت حدود یک هزار کیلومتر خط راه آهن سریع السیر می شود.
راه آهن ایتالیا به عنوان پیمانکار عمومی به طراحی، ساخت، آزمایش و راه اندازی خطوط راه آهن تهران -همدان و قم – اراک می پردازد.

انتخاب

چک کردن گوشی همسر، جرم محسوب نمی شود

برخی زنان و مردان عادت به کنترل و بازرسی تلفن همراه همسران خود دارند. این کار از نظر حقوقی چه وضعیتی دارد و آیا می‌توان بابت آن شکایت کرد؟
«نوعا این دست اقدامات زن و شوهر نسبت به یکدیگر در راستای حساسیت‌ها و علایق طرفین نسبت به یکدیگر و زندگی‌شان است؛ لذا نباید به جای درک‌کردن طرف مقابل و تلاش در اعتمادسازی به دنبال چنین راه‌هایی بود.به هرحال این مورد ظاهرا با هیچ یک از عنوان‌های مجرمانه قابل انطباق نیست و قانونگذار در قانون مدنی صرفا زوجین را مکلف به حسن معاشرت با یکدیگر کرده است که این امر با تفسیری موسع از قانون می‌تواند از مصادیق تکلیف به حسن معاشرت تلقی شود؛ هر چند ضمانت اجرای قانونی برای آن مقرر نشده است.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز