روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,131
  • 1,097
  • 1,390,296
آئینه رسانه ها

ایرنا

لاوروف: آرامش سوریه توسط ایران روسیه و ترکیه فراهم شد

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: تفاهم نامه مسکو، تهران و آنکارا برای ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه سبب برقراری آرامش در این کشور شده است.
لاوروف گفت: تفاهم نامه ایجاد چهار منطقه کاهش تنش در سوریه که بیش از یک ماه پیش با شرکت دولت سوریه و معارضان مسلح با ضمانت ایران، روسیه و ترکیه امضا شده برخلاف ادعای برخی که این سند را تامین کننده شرایط تجزیه سوریه می دانند، برقراری کامل آرامش، تقویت آتش بس و کاهش تنش ها را هدف قرار داده است.
وزارت امور خارجه روسیه به نقل از سخنان لاوروف اعلام کرد: با توجه به اینکه برقراری کامل آتش بس و آرامش در سوریه بسیار دشوار و حتی ناممکن است، تصمیم گرفته شد کاهش تنش ها از محدوده های تعیین شده شروع شود.
وی گفت: چهار منطقه کاهش تنش تعیین شده است و در زمان حاضر اقدامات لازم برای توافق در باره جزئیات مربوط به نظارت بر اجرای تعهدات آتش بس و فعالیت مقرهای بازرسی و در وهله اول برای افراد غیرنظامی و انتقال کمک های انسانی انجام می گیرد.

ایسنا

شهروندی ۱۳۰ نفر در ترکیه لغو می شود

وزارت کشور ترکیه با انتشار اسامی ۱۳۰ نفر از اشخاص و متهمان ساکن خارج از این کشور اعلام کرد که این افراد در صورت خودداری از بازگشت به ترکیه، حقوق شهروندی خود در ترکیه را از دست می دهند.
وزارت کشور ترکیه در ادامه تحقیق، تعقیب و اجرای امور قضایی مربوط به پرونده کودتای نافرجام تابستان سال گذشته، لیستی شامل اسامی ۱۳۰ نفر از متهمان به عضویت در گروه گولن و از عوامل دخیل در کودتا را منتشر کرد.
اسامی این افراد از جمله فتح الله گولن متهم ردیف اول کودتای سال گذشته و نیز فیصل ساری یلدیز نماینده شهر شیرناک و توقبا خزر نماینده شهر وان از حزب دموکراتیک خلق ها که در اروپا پناهنده شده اند، روز گذشته در روزنامه رسمی ترکیه به چاپ رسید.
وزارت کشور ترکیه اعلام کرد: این افراد با اتهاماتی نظیر اقدام علیه امنیت ملی، ارتکاب جنایت جنگی، مقابله با قانون اساسی، عضویت در گروه گولن، تلاش برای اجرای کودتا، حمایت و عضویت در گروههای مختلف تروریستی مواجه بوده و اگر از تاریخ درج اعلامیه در روزنامه تا سه ماه بعد، برای پاسخگویی به اتهامات وارده به کشور بازنگردند، با تصویب شورای وزیران ترکیه، حق شهروندی آنها لغو خواهد شد.

عصر ایران

 از تنش در روابط کشورهای حوزه خلیج فارس نگران هستیم

رئیس ائتلاف ملی عراق نگرانی خود را نسبت به تنش در روابط میان کشورهای منطقه حوزه خلیج فارس ابراز کرد و گفت که این منطقه تحمل چنین تنشی را ندارد.
عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق در بیانیه‌ای تاکید کرد: با توجه بسیار، تحولات اخیر در منطقه حوزه خلیج فارس و تنش در روابط میان برادران در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را دنبال می‌کنیم که این تحولات به نفع امنیت و ثبات منطقه نیست.
وی افزود: ما نگرانی خود را در قبال این تحولات در حالی ابراز می‌داریم که وارد نبرد سختی علیه تررویسم شده‌ایم و منطقه تحمل چنین تنشی را ندارد.
عمار حکیم با بیان این که این تنش تلاش‌های مشترک برای مبارزه با تروریسم را ناکام می‌گذارد، مجدداً از کشورهای منطقه خواست تا بر سر میز مذاکره بنشینند تا دغدغه‌های خود را مطرح ساخته و به ساختاری توافقی برای حل اختلافات میان برادران و دوستان دست یابند.
از سوی دیگر، عمار حکیم در دیدار با برت مک‌گورک، فرستاده رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف بین المللی ضد داعش تاکید کرد که مخالف تاخیر در انتخابات عراق و تخلف در زمان‌های تعیین شده در قانون اساسی است.
وی بر تلاش عراق برای تصویب قانون انتخابات و انتخاب کمیساریای جدید تاکید کرد.

ایلنا

پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران  موسسه کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس توافقات انجام شده و احکام صادر شده از سوی مراجع قضایی مطالبات سپرده‌گذاران موسسه کاسپین تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
کاظم دلخوش اباتری در خصوص جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ در جلسه که با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، بحث مطالبات موسسه کاسپین و آخرین وضعیت بازپرداخت سپرده ها مورد بررسی قرار گرفت و رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد مطالبات مردم در مرحله اول تا سقف ۱۰ میلیون و در مرحله دوم تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
وی در خصوص انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون نیز گفت: هیأت رئیسه کمیسیون یکشنبه آینده تعیین تکلیف می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز