روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 671
  • 745
  • 1,382,095
آئینه رسانه ها

خانه ملت

تغییر زمان تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تغییر زمان تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم در مجلس خبر داد.
بهروز نعمتی اظهار کرد: مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم که پیش از این اعلام شده بود ۱۵ مرداد برگزار می شود به روز دیگری موکول خواهد شد.
وی با بیان اینکه هماهنگی برای تعیین زمان و جزئیات مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم در هیأت رئیسه مجلس در حال انجام است، افزود : زمان دقیق برگزاری مراسم تحلیف آقای روحانی در مجلس متعاقبا از سوی هیأت رئیسه مجلس اعلام خواهد شد.
تغییر زمان مراسم تحلیف به معنی عقب افتادن مراسم نیست
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی البته گفت که تغییر زمان مراسم تحلیف به معنی عقب افتادن مراسم نیست .
مراسم تحلیف ریاست جمهوری پس از مراسم تنفیذ حکم رییس جمهور از سوی مقام معظم رهبری با حضور رییس دیوان عالی کشور، اعضای شورای نگهبان قانون اساسی و رئیس قوه قضائیه و سایر مقامات کشوری و لشکری در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و طی آن رییس جمهور منتخب بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد می‌کند که همهٔ استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که برعهده گرفته است، به کار گیرد و در پایان سوگندنامه را امضاء می‌کند.

ایرنا

ارزیابی چیت‌چیان از وضعیت آب در کشور

وزیر نیرو ضمن ارزیابی مثبت از وضعیت ذخایر آبی در کشور، بر مدیریت مصرف آب تاکید کرد.
حمید چیت‌چیان در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت آب در کشور گفت: خوشبختانه در نتیجه بارش‌هایی که در ابتدای سال داشتیم، وضعیت بسیاری از شهرها که نسبت به آنها نگرانی وجود داشت مناسب شد اما به این معنا نیست که مردم هر طور خواستند مصرف کنند و ما همواره نیازمند مدیریت مصرف آب هستیم و شرایط کشور ما اینطور اقتضا می‌کند.ما در هر سال حدود ۲۲۰ میلیمتر بارش دارد و این کمتر از یک سوم متوسط بارندگی جهانی است اما در چند شهر اصفهان، شیراز و استان‌های بوشهر و سیستان و بلوچستان همچنان مشکل وجود دارد و از مردم این مناطق درخواست می‌کنیم که با ما همکاری داشته باشند.

ایسنا

توافق  اعضای شورای شهر پنجم  برای عدم قبول شغل‌های دیگر

عضو منتخب شورای شهر پنجم از توافق جمعی اعضاء برای نپذیرفتن مشاغل دیگر همزمان با کار در شورا خبر داد.
زهرا صدراعظم نوری  با بیان این‌ که در جلسه اخیر اعضای منتخب شورای شهر پنجم یک توافق جمعی ایجاد شد، گفت: به پاس احترام به رای مردم و امانتداری در مسوولیتی که برعهده ما گذاشته شده است و با تاکید بر پایبندی به میثاق نامه شورای عالی سیاست گذاری که این انتخاب انجام شد.
وی با بیان این که براساس این توافق ۲۱ نفره اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش متعهد شدند در طول چهار سال نمایندگی مردم در این شورا هیچ گونه مسوولیتی که قابل جمع با عضویت در شورا نباشد را برعهده نخواهند گرفت.

 عصر ایران

بیشترین جمعیت ایران درکدام  گروه سنی است؟

مرکز آمار ایران اعلام کرد که گروه سنی ۳۴-۳۰ ساله بیشترین جمعیت را در بین گروههای سنی دارد.
به گزارش مرکز آمار ایران، در راستای انتشار نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵، جداول جدید بر روی درگاه ملی آمار قرار گرفت.
«جمعیت کل کشور، نقاط شهری و روستایی به تفکیک گروههای سنی و سنین منفرد» از جمله جداول جدیدی است که بر روی این سامانه قرار گرفته است. بر اساس نتایج این جدول جمعیت کل کشور ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر است که ۵۹ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۸۴۷ نفر در نقاط شهری و ۲۰ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۲۵ نفر در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.
همچنین گروه سنی ۳۴-۳۰ ساله با داشتن هشت میلیون و ۶۰۰ هزار و ۹۱۳ نفر بیشترین فراوانی را دارد.

انتخاب

ماکرون: فرانسه کناره‌گیری اسد را پیش‌شرط حل بحران سوریه نمی‌داند

رئیس‌جمهور فرانسه  بار دیگر با تکرار ادعاها علیه رئیس‌جمهور سوریه وی را دشمن مردم کشور خودش خواند.
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در اظهاراتی که  منتشر شده گفت که این کشور دیگر کناره‌گیری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه را پیش‌شرط حل و فصل بحران شش ساله این کشور نمی‌داند.  وی در مصاحبه‌ای با هشت روزنامه اروپایی گفت: «دیدگاه جدیدی که من درباره این موضوع دارم این است که نگفته‌ام که کناره‌گیری بشار اسد پیش‌شرط همه چیز است، چون هیچ کس به من جایگزینی مشروع (برای بشار اسد) نشان نداده است.»
رئیس‌جمهور فرانسه در بخش دیگری از این مصاحبه به رغم این، با تکرار ادعاها علیه بشار اسد گفت که او دشمن مردم سوریه است و نه دشمن فرانسه. ماکرون اضافه کرد که اولویت فرانسه در سوریه مبارزه با تروریسم و جلوگیری از فروپاشی این کشور است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز