روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آئینه رسانه ها

ایران

پرونده مدیران کانال‌های تلگرامی در دادگاه

رئیس کل دادگستری استان تهران آخرین وضعیت پرونده‌های مدیران تلگرامی، حادثه پلاسکو و طرح نگین غرب را تشریح کرد.
غلامحسین اسماعیلی در خصوص پرونده چند نفر از مدیران تلگرامی بازداشت شده گفت: کیفرخواست پرونده صادر شده و برای رسیدگی به دادگاه ارجاع شده است.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده حادثه پلاسکو، گفت: هنوز در این ارتباط پرونده‌ای به دادگاه نیامده است و در دادسراست. همچنین اقداماتی در حوزه‌های اجرایی در حال انجام است.
رئیس کل دادگستری استان تهران درباره پرونده نگین غرب نیز گفت: بیش از ۵٠ درصد افراد مرتبط با پرونده نگین غرب یا هم‌اکنون واحد آپارتمانی دریافت کردند یا وجه دریافت کردند، اینگونه نیست که بگوییم پرونده کاملاً بسته شده است. هنوز بخش دیگری از این کار، از محل آورده‌هایی که به مرور از محل این طرح انجام می‌شود و تبدیل به نقدینگی می‌شود، در دست انجام است.
وی تأکید کرد: ما اکنون در این طرح باری را به دوش گرفته‌ایم که خود متولیان این طرح سوء‌استفاده یا قصورهایی کرده‌اند و موجودی آنها کفاف تعهدات‌شان را نمی‌کند، ولی کار در حال انجام است. ما هیچگاه نگفتیم که طرح نگین غرب یک طرح تمام شده‌ای است، می‌گوییم اکثریت کار انجام شده و بخش دیگر آن در حال انجام است.

ایرنا

یک ادعای دیگر صهیونیست‌ها علیه ایران

وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ضمن ابراز نگرانی از تلاش ایران برای ایجاد گذرگاه زمینی تا لبنان، گفت اجازه چنین مسأله‌ای را نخواهند داد.در ادامه لفاظی‌های مقامات رژیم صهیونیستی علیه محور مقاومت، «نفتالی بنت» وزیر آموزش اسرائیل اظهار داشت که به ایران اجازه نخواهند داد از طریق عراق و سوریه، گذرگاه زمینی به لبنان ایجاد کند.
بنت که رهبر حزب «خانه یهودی» نیز هست ، در گفت‌وگو با رادیو ارتش مدعی شد: تهران در تلاش است گذرگاه زمینی پیوسته‌ای از ایران به عراق، سوریه و لبنان ایجاد کند. پیش از وی نیز دیگر وزیران کابینه رژیم صهیونیستی ادعا کرده بودند که ایران قصد دارد معبر زمینی از تهران تا بیروت کشیده و با تقویت محور مقاومت، با اسرائیل مقابله کند.

ایسنا

اجرای استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی بهترین راه برای اعتماد‌سازی است

مدیرعامل بانک رفاه گفت: نظام بانکی ما هنوز نیازمند اقدامات بیشتری در زمینه IFRS است تا با استانداردهای روز دنیا تطبیق یابد بنابراین اجرای آن باید به صورت تدریجی و مرحله به مرحله صورت گیرد.
دکتر سهمانی در میزگرد سیاستی ارتقای نظام نظارت بر بانک‌ها و اجرای کامل استاندارد بین‌المللی گزارشگری مالی در بیست و هفتمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی گفت: ساختار تأمین مالی کشور بانک محور است و بانک‌ها مهم‌ترین نهادهای مالی محسوب می‌شوند که تأمین مالی ۸۰ درصد خانوارها، افراد و بنگاه‌ها توسط آنها صورت می‌گیرد.
دکتر سهمانی ادامه داد: بانک‌ها از سال‌های دور مورد اعتماد ذینفعان بوده‌اند و با وجود مشکلات اخیر هنوز هم به‌عنوان مورد اعتماد‌ترین رکن نظام مالی به حساب می‌آیند در نتیجه باید اقدامی صورت گیرد که خروجی صورت‌های مالی از اعتمادپذیری بالا برخوردار شود.
وی افزود: بهترین ابزار برای اعتماد‌سازی IFRS است که می‌تواند مکمل دستگاه‌های نظارتی و ارکان نظارتی داخل بانکی باشد. بانک مرکزی باید با نظام بانکی تعامل کند و بانک‌ها تا جایی که می‌توانند IFRS را اجرا کنند و آثار آن را در دوره طولانی تری مدنظر قرار دهند.

تیک

مهلت دریافت کارت کنکور تا ساعت ۲۴ امروز

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت : کارت ورود به جلسه آزمون سراسری دانشگاهها آغاز و بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز در دسترس داوطلبان است.
حسین توکلی افزود: داوطلبان تمامی پنج گروه آزمایشی آزمون سراسری سال ۹۶ دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تا چهارشنبه ۱۴ تیر فرصت دارند به سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به دریافت کارت پرینت اقدام کنند.
وی خاطر نشان کرد : داوطلبانی که در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم (گروه­ های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی) خود اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش توصیه کرد: داوطلبان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به این روش اقدام و بر اساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت به حوزه امتحانی مربوطه مراجعه کنند. برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس­دار الزامی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز