روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آئینه رسانه ها

ایران

۲۰۰هزار دانشجوی دکتری در آستانه ورود به بازار کار

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بهره‌وری نیروی کار کشور طی یک دوره ۲۰ساله متحول خواهد شد، گفت:امروز حدود ۲۰۰هزار دانشجوی دکتری داریم که در آستانه ورود به بازار کار قرار دارند.
علی ربیعی در مراسم رونمایی از طرح‌های آموزشی مهارت‌های فنی حرفه‌ای گفت: ما امروز برای تحقق نرخ رشد ۸ درصدی نیازمند حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان هستیم اما این میزان اعتبار به سختی تأمین می‌شود.
وی با بیان اینکه بخشی از این اعتبارات باید از محل بهروه‌وری و ارتقای مهارت تأمین شود گفت: حداقل۲۰ درصد از منابع برای تحقق هر یک واحد درصد رشد باید از محل بهره‌وری تأمین شود.
ربیعی ادامه داد: من معتقدم برای یک رشد مبتنی بر عقلانیت باید صبور باشیم تا در یک برنامه ۲۰ ساله آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بتواند سطح مهارت جامعه را متحول کند.
وی با تأکید بر اینکه باید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را توسعه دهیم، گفت: در این زمینه برنامه‌هایی باکمک سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از سال ۹۴ با جدیت آغاز شده است. تقریباً از دو سال پیش اینکه چگونه آموزش‌های مجازی با استفاده از تکنولوژی بومی را شتاب ببخشیم، آغاز کردیم.
ربیعی عنوان کرد: از طرف دیگر باید بپذیریم که بخش عمده‌ای از بیکاری، فقدان مهارت جوانان است. بر اساس مطالعه‌ای که در دوران مسئولیت وزارت کار انجام دادم بیش از ۹۰ درصد افرادی که حتی دارای مهارت‌های جزئی بودند، از طریق کاریابی‌ها جذب بازار کار شدند. البته این معضل فقدان مهارت ریشه در سیاست‌های نادرست شش دهه گذشته در نظام آموزشی کشور دارد.

خانه ملت

خضری: آغاز پوشش بیمه‌ای ۱۸ هزار کولبر در کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از آغاز پوشش بیمه‌ای ۱۸ هزار کولبر در کل کشور خبر داد.
رسول خضری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت حمایت بیمه‌ای کولبران، افزود: پنجشنبه هفته گذشته پوشش بیمه‌ای کولبران جهت حمایت از این گروه با حضور مسئولان وزارت کار آغاز شد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به سختی کار کولبران و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود ۱۶ تا ۱۸ هزار نفر از کولبران تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.
وی افزود: بیمه کولبران شامل بیمه درمانی، از کار افتادگی، مستمری و بازنشستگی و دیه است که قرار است بزودی کولبران تحت پوشش آن قرار گیرند.
وی یادآور شد: واقعیت آن است که رهبر معظم انقلاب بارها بر این نکته تأکید داشتند که نباید به دنبال کولبرهایی رفت که دنبال یک لقمه نان جهت گذراندن معاش خود هستند بلکه باید در پی قاچاق‌های سازمان یافته بود.

ایسنا

تابوی وزیر زن شکسته شده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برای حضور زنان در کابینه دوازدهم با مسئولین رایزنی هایی شده تابوی وزیر زن شکسته شده است.
شهیندخت مولاوردی در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به این سوال که آیا زنان در کابینه بعدی به عنوان وزیر حضور خواهند داشت یا خیر اظهار کرد: در مورد حضور زنان در کابینه دوازدهم باید منتظر بمانیم، ببینیم نتیجه چه می‌شود. البته ما با کسانی که تصمیم‌گیر هستند در مورد حضور زنان در کابینه بعدی رایزنی کردیم، نظر رییس جمهور هم ان‌شاءالله برای حضور زنان در کابینه مثبت است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: در ارتباط با سقف و کف سهمیه حضور زنان صحبت نمی‌کنیم. پیشنهادات را دادیم و آن را تکمیل می‌کنیم و هر روز هم به گزینه‌ها و پیشنهادهای جدید می‌رسیم و آن را اعلام می‌کنیم. البته کسی که به عنوان وزیر و عضو کابینه است، باید حداقل شاخصه‌هایی را داشته باشد.
معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور با ابراز امیدواری از امکان حضور زنان در دولت بعدی به عنوان وزیر، تصریح کرد: تابوی وزیر زن قبلا شکسته شده است و نباید فکر کنیم اتفاق بزرگی می‌افتد، چون قبلا این اتفاق افتاده است.

ایرنا

 درج قیمت بر روی کالاها ضروری است

مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت : تمامی عرضه کنندگان کالا و خدمات مکلف به نصب برچسب قیمت بر روی کالا و تابلو نرخ دستمزد خدمات در محل کسب خود هستند، در غیر این صورت با متخلفان برخورد می شود.
«اکبر تقوی شوازی» با اشاره به مواد قانونی مرتبط با موضوع گفت: براساس ماده ۵ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مصوب ۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی تمامی عرضه کنندگان کالا و خدمات اعم از تولیدکنندگان، واردکنندگان، توزیع کنندگان، فروشندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات اعم از فنی و حرفه ای مکلفند با درج قیمت یا الصاق برچسب روی کالا و یا نصب تابلو در محل کسب یا حرفه، قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت را به طور روشن و مکتوب به گونه ای که برای همگان قابل رویت باشد، اعلام کنند.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز