روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آئینه رسانه ها

ایلنا

تغییر در وزارت کشور و وزارت علوم کف انتظارات مردم و قاطبه دانشگاهیان است 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تغییر در وزارت کشور و وزارت علوم را کف انتظارات مردم و قاطبه دانشگاهیان اعلام کرد.
محمود صادقی درباره ترکیب کابینه دولت دوازدهم در توئیتر خود نوشت: «تغییر در وزارت کشور و وزارت علوم، کف انتظارات مردم و قاطبه دانشگاهیان است.
اگر آرایش دولت دوازدهم متناسب با انتظارات و مطالبات رأی‌دهندگان تغییر نکند، اعتمادعمومی به رئیس‌جمهور آسیب خواهد خورد».

ایسنا

سازمان ثبت و اسناد سال گذشته ۶۸ میلیون خدمت به مردم ارائه داد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد:‌ بخشی از مفاسد کشور معلول روزمرگی‌هاست. امروز حتما نیاز داریم به نحو عملی جهت تحول اداری گام برداریم. در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، برای تحقق این شعار باید تحول اداری در بخش‌های مختلف صورت گیرد.
تویسرکانی با بیان اینکه در سال گذشته قریب به ۶۸ میلیون خدمت به مردم ارائه دادیم، تصریح کرد: سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور یک نهاد قدیمی است که در کنار دادگاه‌ها ایجاد شده است. در گذشته صدها میلیون اقدام سطحی در این نهاد صورت می گرفت که گرفتار آسیب‌هایی می‌شد. این مسائل با تدابیر و راهنمایی‌ها و مساعدت ریاست محترم قوه قضاییه منجر به خدمات گسترده‌ای شد تا در جهت تحول اداری قدم‌هایی برداشته شود.

مهر

ثبت نام ۶۰ هزار بیکار در سامانه کارورزی

معاون وزیر کار، از ثبت‌نام بیش از ۶۰ هزار نفر واجدشرایط در سامانه کارورزی خبر داد و گفت: افزایش میزان اشتغال ‌پذیری نیروی کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی، از جمله دستاوردهای این طرح است.
عیسی منصوری با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای سال جاری، برنامه ای با عنوان کارانه اشتغال جوانان (کاج) را در سطح کشور کلید زده است، افزود: طرح ارائه مشوق های بیمه ا ی کار فرمایی برای ایجاد اشتغال، از جمله بخش های مهم این برنامه است.
وی همچنین با بیان اینکه طرح کاج موجب اشتغال پذیری در جامعه می شود، اظهار داشت: در طرح کارورزی، به جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی که تمایل دارند برای کسب مهارت های لازم فنی و کارآفرینی و شناساندن توانایی خود به کارفرمایان، در دوره های کارورزی وارد شوند، از کمک هزینه آموزشی بهره مند خواهند شد.

اعتدال

مردم این۳ وزیر را می‌خواهند

آقای رئیس‌جمهور زیر بار فشارها نروند و با قدرت از وزرای موفق خود حمایت کنند و ادامه خدمت آنها را که خواست مردم است تضمین کند.
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: “علاوه بر وزیر خارجه، بعضی وزرا از جمله وزیر بهداشت و وزیر نفت نیز در دولت یازدهم درخشیدند.
مردم از وزرای فعال و پرتلاش تقدیر می‌کنند و ادامه خدمت آنها در دولت دوازدهم را خواستارند. از آنجا که فضاسازی علیه وزرای موفق و پرتلاش توسط مخالفین زیاد است، این نگرانی وجود دارد که دولت دوازدهم از خدمات آنها محروم شود.
آقای رئیس‌جمهور زیر بار این فشارها نروند و با قدرت از وزرای موفق خود حمایت کنند و ادامه خدمت آنها را که خواست مردم است تضمین کند تا دولت دوازدهم با حضور وزرای موفق کنونی و پیوستن افراد شایسته جدید بتواند انتظارات مردم را برآورده نماید و کارنامه درخشانی از خود برجای بگذارد.

جام جم

 کسب مجوز خروج خودرو از کیش

دکتر مونسان در خصوص خروج خودرو از جزیره کیش به عنوان یکی از مهم ترین مطالبات مردمی گفت: آزاد سازی مجوز خروج خودرو در اختیار گمرک جمهوری اسلامی است زیرا بخشنامه گمرک مانع خروج خودرو هاست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: تا کنون در این خصوص مکاتباتی با گمرک داشته ایم حتی به عنوان رئیس شورای تامین نیز با گمرک مکاتبه کرده ایم و منتظر پاسخ از سوی گمرک هستیم تا در این خصوص گمرک یا منطق مشخصی برای این دستورالعمل ارائه کند و یا این وضعیت ساماندهی شود.
دکتر مونسان تاکید کرد: ایجاد مشکل در برخی مناطق آزاد دلیل خوبی برای بخشنامه عمومی و سراسری نیست در کیش تا کنون هیچ مشکلی در خروج خودرو و بازگشت خودروها به کیش نبوده و خودروها همیشه با مجوز تردد می کردند که این موضوع مورد تایید گمرک نیز هست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: تامین منافع عمومی و رفاه مردم اولویت کاری ما در سازمان منطقه آزاد کیش است به همین منظور در تلاش هستیم که کیش مستثنی از این بخشنامه باشد و خانواده ها بتوانند از امکان سفر با خودروی شخصی به سرزمین اصلی بهره مند شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز