روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آئینه رسانه ها

مهر

بانک جهانی به زنان کارآفرین وام می‌دهد

بانک جهانی برنامه اعطای وام برای پشتیبانی از زنان کارآفرین در کشورهای توسعه یافته را فعال کرد. این وام با تلاش دختر رییس جمهور آمریکا، ایوانکا ترامپ ایجاد شد.
بانک جهانی مقدار سرمایه‌گذاری اولیه برای پروژه‌ها را ۳۲۵ میلیون دلار اعلام کرد که شامل کمک های مالی بزرگی از کشورهای آلمان، آمریکا، عربستان سعودی، و امارات متحده عربی است.
رییس بانک جهانی، جیم یونگ کیم گفت: ما امیدواریم که این به یک صندوق چند میلیارد دلاری برای حمایت از زنان کارآفرین تبدیل شود.
بانک جهانی همچنین اعلام کرد که این برنامه وام با دولت‌ها همکاری خواهد کرد تا قوانین و مقرراتی که شرایط را برای زنان کارآفرین دشوار کرده اصلاح شوند و موسسات مالی را برای ایجاد شرایط برابر در شرکت‌هایی که ایجاد می‌کنند، تشویق کنند.

خانه ملت

عربستان تامین امنیت حجاج را پذیرفته است

سخنگوی فراکسیون مستقلان مجلس گفت: اعزام حجاج تصمیم نظام است و تصمیم سازمان حج و زیارت نیست.
مهرداد لاهوتی در خصوص جلسه فراکسیون مستقلان گفت: در جلسه فراکسیون مستقلان رئیس سازمان حج و زیارت به دعوت هیات رئیسه حضور یافت و نمایندگان نگرانی های خود را در مورد مراسم حج امسال بیان کردند.
نماینده مردم لنگرود ادامه داد: اعضای فراکسیون مستقلان نگران بودند که با توجه به روابط سیاسی که اخیرا عربستان در ارتباط با ایران آغاز کرده است اعزام حجاج در این شرایط خطرناک خواهد بود.
سخنگوی کمیسیون مستقلان اظهار داشت: سخنگوی سازمان حج و زیارت در این جلسه تاکید کرد با توجه به مذاکرات انجام شده با عربستان هیچ جای نگرانی برای اعزام حجاج وجود ندارد و حتی آقای محمدی بر این موضوع تاکید کردند که عربستانی ها در هیچ سالی در قراردادهایی که منعقد می شد بندی را با عنوان تامین امنیت حجاج نداشتند اما امسال و در قراردادی که منعقد شده است بند قانونی را با عنوان تامین امنیت حجاج پذیرفته اند و با توجه به این مسائل جای هیچ نگرانی برای اعزام حجاج وجود ندارد. لاهوتی گفت: رئیس سازمان حج همچنین اعلام کرد تمام مسئولان امنیتی داخل کشور نیز تمام جوانب برگزاری مراسم حج امسال را بررسی کرده اند بنابر این اعزام حجاج تصمیم نظام است نه تصمیم سازمان حج و زیارت. وی با بیان اینکه در پایان جلسه مقرر شد رئیس فراکسیون ابراز نگرانی نمایندگان را به دیگر مبادی ذیربط در این زمینه اعلام کند و اگر لازم شد جلسه ای را با سایر مسئولان در این زمینه در فراکسیون خواهیم داشت.

ایسنا

۳۰ درصد از مواد مخدر افغانستان از طریق ایران به اروپا منتقل می‌شود

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص میزان چرخش مالی قاچاق مواد مخدر در کشور نیز گفت: ایران یک کشور ترانزیت است که کمتر چرخش مالی مستقیم ناشی از قاچاق مواد در آن وجود دارد و عمدتا قاچاقچیان بین‌المللی مواد مخدر را از افغانستان خریداری و از مسیر ما به اروپا منتقل می‌کنند. افشار همچنین اعلام کرد: حدود ۳۰ درصد از مواد مخدر تولیدی افغانستان توسط قاچاقچیان بین‌المللی از طریق ایران منتقل می‌شوند و بخشی دیگر از مواد تولیدی افغانستان نیز از طریق شمال دریای خزر به منطقه قفقاز و بخشی از طریق اقیانوس هند و از راه دریا به غرب منتقل می‌شوند که در حال حاضر این مسائل اثبات شده است.

تابناک

رشد ۲۰ هزار میلیارد تومانی مطالبات معوق بانک‌ها

مطالبات معوق، سررسید گذشته و مشکوک الوصول بانک ها در سال ۹۵ با بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش مواجه شده است.
در حالی که مانده مطالبات معوق، سررسید گذشته و مشکوک الوصول بانک ها در پایان سال ۹۴ بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده است، این رقم در پایان سال ۹۵ از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.
بر اساس گزارش بانک مرکزی، مانده مطالبات معوق، سررسید گذشته و مشکوک الوصول بانک ها در سال ۹۵ بیش از ۲۶ درصد رشد داشته است.
بنابراین گزارش، در سال گذشته ۱۱/۲ درصد از مانده مطالبات بانک ها معوق و سررسید گذشته بوده است.

ایرنا

تجهیز قرارگاه‌های پلیس‌راه استانی به سامانه هوشمند عبور و مرور

فرمانده پلیس‌راه کشور از تجهیز همه قرارگاه‌های پلیس‌راه استانی به سامانه هوشمند عبور و مرور خبر داد.
سردار محمدحسین حمیدی در برنامه مشترک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با پلیس راه کشور که در آن طرح آزمایشی تأیید تخلفات استانی سامانه‌های هوشمند عبور و مرور که در مقر پلیس‌راه استان البرز افتتاح شد، با اشاره به اینکه نقش سامانه‌های ثبت تخلف در بهبود شرایط ترافیکی آشکار و قابل‌توجه است، اظهار کرد: نوروز سال جاری علی‌رغم افزایش تردد در محورهای مواصلاتی شدت حوادث کاهش و با کاهش چشمگیر حوادث مواجه شدیم.وی با تأکید بر اینکه همواره درصدد بودیم جاده‌های کشور را با این سامانه‌ها تجهیز کنیم تا منجر به کاهش حوادث شد، گفت: امید است با سرعت بیشتری سامانه‌ها در محورهای مواصلاتی نصب شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز