روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 116
  • بازدید دیروز: 888
  • کل بازدید ها: 525,619
آئینه رسانه ها

عصر ایران

طرح تسهیل خروج زنان از کشور تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که طرح اصلاح قانون گذرنامه در راستای تسهیل امکان خروج زنان از کشور در شرایط اضطرار با قید دو فوریت تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است.
پروانه سلحشوری اظهار کرد: در پی بروز مشکلاتی برای برخی خانم‌های ورزشکار جهت شرکت در مسابقات بین‌المللی طرح اصلاح ماده ۱۸ قانون گذرنامه را تدوین و تقدیم هیأت رئیسه مجلس کرده‌ایم که بر اساس آن زنان فعال در حوزه‌های مختلف ورزشی، اقتصادی و علمی بتوانند امکان خروج از کشور را داشته باشند. البته در این طرح موارد اضطرار تعریف شده و خروج از کشور برای معالجه نیز در این زمره پیش‌بینی شده است.
سلحشوری یادآور شد: در این طرح پیش‌بینی شده که در موارد اضطرار این زنان بتوانند با تأیید دادستانی از کشور خارج شوند.
به گفته رئیس فراکسیون زنان مجلس، این طرح احتمالاً هفته آینده در مجلس اعلام وصول خواهد شد و به رأی نمایندگان گذاشته می‌شود.

ایسنا

تمام اقلام نیروهای مسلح توسط وزارت دفاع ساخته می‌شود

وزیر دفاع با بیان اینکه تمام اقلام نیروهای مسلح توسط وزارت دفاع ساخته می‌شود، تاکیدکرد: پشتوانه‌ای اگر نباشد هیچ کاری صورت نخواهد گرفت.
حسین دهقان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا در کابینه آینده حضور دارید؟ گفت: تاکنون بحثی مبنی بر اینکه افراد کجا باشند نشده و آقای روحانی بر اساس سیاست هایی که دارند اقدام به گزینش خواهند کرد.
وی درباره اظهارات اخیر مقام های آمریکایی نیز تصریح کرد : حرف هایشان جدید نیست و همواره از این حرف ها زده‌اند. آنها با توجه به خوی استکباری که دارند فقط کافی است ورقی به تاریخ بزنند و اقدام و گفتارشان را ببیند و متوجه بشوند چقدر منفور شده اند. وزیر دفاع امریکا بیشتر فکر کندو به طبیب مراجعه کند.
وی افزود: داعش یک ایدئولوژی شده که هیچ پشتوانه عقلی نداشته و جایی پذبرش نخواهد شد. آنها نقاط مرکزی را از دست داده اند و یقینا اگر اراده باشد که مقابله ای جدی با بقایای داعش باشد این کار صورت خواهد گرفت.
دهقان افزود: همچنین تمام اقلام نیروهای مسلح توسط وزارت دفاع ساخته می‌شود و البته پشتوانه‌ای اگر نباشد هیچ کاری صورت نخواهد گرفت.

ایرنا

معابر کولبری ساماندهی می شود

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: بحث ساماندهی معابر کولبری استان در دست اقدام و اجرا است به این صورت که در معابر کولبری نماینده فرمانداری ها مستقر می شود.
رضا میرزایی افزود: نماینده فرمانداری مدیریت و نظارت بر معابر کولبری را بر عهده خواهد گرفت و هنگ مرزی تنها وظیفه تامین امنیت، ایجاد نظم و انضباط و تفتیش کالاها را بر عهده خواهد داشت.
وی با بیان اینکه مبارزه سخت افزاری با قاچاق کالا و ارز به تنهایی کارساز نیست، گفت: جلوگیری از ورود قاچاق به کشور نیازمند انجام کار فرهنگی است.
وی اظهار کرد: مبارزه با قاچاق باید در بین همه افراد جامعه نهادینه شود و این امر مستلزم اجرای کارهای فرهنگی و فرهنگ سازی صحیح در جامعه است.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین ماموریت های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان برای سال ۹۶ بحث فرهنگ سازی در جامعه در جهت مبارزه با این پدیده شوم است که باید در بین افراد به یک اصل و یک ضرورت تبدیل شود.

تابناک

۷ وزیر فعلی نباید در دولت بعد باشند

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید گفت: در تحقیقی که توسط فراکسیون امید انجام‌ شد ٧ وزیر زیر متوسط بودند و نباید در دولت بعد باشند و در صورت معرفی قطعاً ما به عنوان وکلای ملت به آنها رأی نمی‌دهیم.
«محمدعلی وکیلی» عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید اظهار داشت: تحقیقی در خصوص عملکرد وزرا توسط فراکسیون امید انجام شده که بر اساس نتایج آن، از ١٨ وزیر کنونی ۶ وزیر از ۵ نمره ۳/۷ گرفتند که از نظر ما یعنی کاملا موفق بودند.
وی در توضیح بیشتر گفت: در این تحقیق نمره ۵ وزیر۲/۵ تا۳/۷ شده که ترجیح ما این است در دولت بعد نباشند، اما ٧ وزیر زیر متوسط بودند و نباید در دولت بعد باشند و در صورت معرفی قطعاً ما به عنوان وکلای ملت به آنها رأی نمی‌دهیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز