روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آئینه رسانه ها

مهر

صلیب سرخ جهانی: ۶۰۰ هزار یمنی در معرض ابتلا به وبا قرار دارند

رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ از ابتلای ۶۰۰ هزار یمنی به وبا در سال جاری میلادی خبر داد.
«پیتر ماوریر» رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ هزار یمنی در معرض ابتلا به بیماری وبا در این کشور در سال جاری هستند.
وی در ادامه افزود: از هر ۴۵ یمنی یک فرد تا پایان سال جاری به وبا مبتلا می شود و این مساله پیامد مستقیم درگیریها در این کشور که سیستم بهداشتی یمن را به نابودی کشانده به شمار می آید.ممانعت از فوت تعداد بیشتری از یمنی ها ممکن است و باید مواد غذایی و دارو به یمن ارسال شود.
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود که شیوع وبا در یمن طی ۱۲ هفته گذشته موجب مرگ هزار و ۸۳۷ نفر در ۲۱ استان این کشور شده است.

ایسنا

کمبود ۱۰۰هزار پرستار در کشور

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کمبود ۱۰۰ هزار پرستار در کشور خبر داد.
محمد میرزابیگی، در نشست تشکل های پرستاری منطقه یک کشور در ساری با بیان اینکه در سال های ۷۵-۸۵ حدود ۳۷ درصد از پرستاران از تحصیلات دانشگاهی برخوردار بودند، اظهار کرد: نسبت پرستار به تخت نیز در سال های ۷۵-۸۵ حدود ۶دهم درصد بوده است.
وی به اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: طبق آمار اسفندماه ۹۵ تعداد پرستاران با تحصیلات دانشگاهی ۵ برابر رشد پیدا کرده است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: در سال های اخیر در تعداد پرستاران و تحصیلات دانشگاهی دوبرابر نسبت به دهه های گذشته رشد داشتیم.

ایرنا

وزارت بهداشت:  سلامت آب شُرب کشور مورد تایید است

«آلودگی آب استان تهران نگران کننده است»؛ این تیتر خبری است که چند روزپیش به نقل از مدیرکل حفاظت منتشر شد اما دو روز بعد این سازمان تلاش کرد که این خبر را اصلاح کند. ماجرای هشدار درباره سلامت آب استان تهران و وجود نیترات در آن تازگی ندارد هر از گاهی یک خبر درباره این موضوع منتشر می‌شود.
دو سال پیش نیز دکتر علی اکبر سیاری معاون وزیر بهداشت به برخی اظهارات درباره میزان نیترات و فلزات سنگین آب شرب کشور پاسخ داد و تاکید کرده‌ بود که آب کشور از نظر میکروبی و فلزات سنگین و میزان نیترات سالم است. همچنین وزیر بهداشت نیز مدتی بعد از طرح شبهه در سلامت آب پایتخت، به رییس اداره کل آب و فاضلاب استان تهران دستور داد که بهره برداری آب از سه حلقه چاه که میزان نیترات بالایی داشتند متوقف شود؛ وی همچنین تاکید داشت که آب تهران هیچ مشکلی ندارد.

ایلنا

مکالمه بیش از حد مشترکان  با ارسال اخطار قطع یک طرفه می شود

معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران به وجود مشترکانی که بیش از حد مکالمه تلفنی دارند اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه رگولاتوری شرکت مخابرات ایران برای ساماندهی به وضعیت این نوع مشترکان مجاز به قطع تلفن مشترک با ارسال اخطاراست.
داود زارعیان درحاشیه بیست و سومین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک و در گفت و گو با خبرنگار ان ادامه داد:طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی شرکت مخابرات می تواند برای هرمشترک به صورت ماهانه صورت حساب صادرو ارسال کرده تا مشترک از وضعیت هزینه های خود مطلع باشد.
معاون مدیرعامل مخابرات ایران گفت: حال در این صورتحساب اگر در میان دوره و در تلفن های دائمی دارای ودیعه مبلغ کارکرد مکالمه به ۸۰درصد مبلغ ودیعه اولیه تلفن برسد برای مشترک اخطار فرستاده می شود و به صورت یک طرفه قطع می شود .
زارعیان با بیان اینکه تلفن مشترکانی که ودیعه نداده اند نیز اگر مبلغ کارکرد تلفن آنها به ۲۰ هزار تومان برسد برای مشترک اخطار ارسال و سپسس قطع می شود افزود:چنین رویه ای برای مدیریت مصرف خود مشترک است زیرا فرض کنید کسی بدون توجه، مکالمه تلفنی به حدی داشته باشد که ۵ تا ۶ میلیون تومان هزینه برای وی در پی داشته باشد بر این اساس سازمان رگولاتوری مصوبه داده تا مبلغ از یک حدی که گذشت با هشدار دادن و قطع یک طرفه مشترک را مطلع کنیم .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز