روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 483
  • 749
  • 1,336,968
آئینه رسانه ها

ایران

یاد کردن از بزرگان و دلسوزان شأن جلسه را بالا مى برد

سخنگوی فراکسیون امید به نام نبردن از آیت‌الله هاشمی در مراسم تحلیف واکنش نشان داد.
بهرام پارسایی در واکنش به عدم یاد کردن از آیت‌الله هاشمی در مراسم تحلیف، در توئیتر خود نوشت: نام نبردن از هاشمی از قدر و منزلتش نمی‌کاهد و مردم دلسوزان خود را فراموش نمی‌کنند. اما یاد کردن از بزرگان و دلسوزان، شأن جلسه را بالا مى‌برد.

عصر ایران

 هشدار روحانی به آمریکا 

مراسم تحلیف حسن روحانی در رسانه های روسی بازتاب گسترده ای داشت و با انتشار بخش هایی از سخنان رئیس جمهوری ایران، نوشتند وی در این مراسم که با حضور پرشمار میهمانان بلندپایه و نمایندگان رسانه های خارجی برگزار شد، به آمریکا برای نقض برجام هشدار داد.
خبرگزاری ریانووستی همچنین بخش هایی از سخنان رئیس جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرده که در باره نقض برجام هشدار داده و تاکید کرده، هر گونه مشکل آفرینی برای توافق هسته ای از طرف ایران پاسخ داده خواهد شد، اما تهران نخستین نقض کننده نخواهد بود.

ایلنا

۳میلیون زن سرپرست خانوار درکشور وجود دارد

رئیس سازمان بهزیستی از وجود سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور خبر داد و گفت: تقویت اورژانس اجتماعی به منظور کاهش آسیب‌ها در دستور کار قرار دارد که خوشبختانه این طرح موفق بوده است.
انوشیروان محسنی بندپی ، ضمن بیان اینکه سازمان بهزیستی به عنوان مرجع ملی نسبت به توانمندی و اشتغال زنان سرپرست خانوار اقدام می‌کند، ابراز داشت: تعداد زنان سرپرست خانوار در سال۹۰، طبق اعلام سازمان آمار، دو میلیون و ۶۰۰نفر را شامل می‌شد و در حال حاضر سه میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد.
وی افزود: با توجه به آموزش و حمایت‌های روحی و روانی که زنان سرپرست خانوار نیاز دارند برنامه‌هایی در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد لذا طرح تأمین مالی خرد، گروه‌های خودیار و گروه‌های همیار برای این جامعه هدف در نظر گرفته‌شده است.

ایرنا

از روحانی برای بازکردن درها سپاسگزاریم

وزیر مشاور در امور خارجی آلمان در دیدار با وزیرخارجه کشورمان با تشکر از روحانی برای بازکردن درها و ایجاد تعامل تاکید کرد: برجام برای آلمان اهمیت دارد.
به گزارش مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، ‘‌میشائیل روت’ افزود: ما متعهد به صلح و ثبات و علاقه‌مند به همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم.آلمان به تماس های خود در سطح بالا با ایران ادامه خواهد داد.
محمد جواد ظریف نیز در این دیدار از تعهد آلمان برای گفت وگو و همکاری ابراز خرسندی کرد و گفت: آلمان می تواند نقش مهمی در پیشرفت بسیاری از موضوعات داشته باشد.
طرفین در این ملاقات در خصوص موضوعات منطقه ای و ضرورت همکاری در خصوص ثبات منطقه ای هم گفت وگو و تبادل نظر کردند.
این مقام آلمانی برای حضور در مراسم تحلیف رییس جمهوری به تهران سفر کرده است؛ مراسم تحلیف دیروز با حضور بیش از ۱۰۰ هیات خارجی بلندپایه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

تابناک

جذب ۸۲۰۰ معلم  در آزمون استخدامی شهریور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از برگزاری آزمون استخدام ۸ هزار و ۲۰۰ نفر برای آموزش وپرورش در شهریور ۱۳۹۶ خبر داد.
جمشید انصاری در این باره خاطر نشان کرد: امسال پیش بینی های لازم انجام شده است یعنی هم دانش آموختگانی از دانشگاه فرهنگیان داریم که متعهد به خدمت هستند و در خدمت آموزش و پرورش قرار می گیرند و هم طی آزمونی که سال گذشته برگزار کردیم حدود ۱۰ هزار نفر را برای آموزش و پرورش گزینش کردیم که باید دوره های قبل از خدمت را بگذرانند.
وی ادامه داد: در آزمون استخدامی شهریور ماه ۹۶ نیز ۸هزار و ۲۰۰ نفر را برای آموزش و پرورش گزینش می کنیم. معمولا روال کارمان هم این است که متناسب با خروجی دستگاه ها برای تامین نیرو ، برنامه ریزی می کنیم . بخشی از این برنامه ریزی در گذشته با جذب دانشجویانی که در کنکور پذیرفته شدند، صورت گرفته تا پس از پایان تحصیلات در رشته های مورد نیاز، مشغول شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز