روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 677
  • 749
  • 1,337,162
آئینه رسانه ها

مهر

ارائه برنامه نامزدهای شهرداری تهران با حضور اهالی رسانه

یک منتخب شورای شهر پنجم گفت: جلسه ارائه برنامه های نامردهای شهرداری تهران در سالن اجتماعات ساختمان شماره ۲ شورا برگزاری می شود.
زهرا نژاد بهرام در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به این که برنامه نامزدهای شهرداری تهران با حضور خبرنگاران ارائه می شود گفت : طبق زمان بندی انجام شده منتخبان در سالن اجتماعات ساختمان شماره ۲ شورای شهر برنامه های خود را ارائه کردند.
روز ۵ شنبه ظهر ارائه برنامه ها به اتمام رسیده و رای گیری نهایی انجام می شود.

انتخاب

مشمولان دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند

نمایندگان مجلس با تصویب لایحه اصلاح ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی مقرر کردند که مشمولان دیپلم برای ادامه تحصیل نمی‌توانند به خارج از کشور روند.
نمایندگان مجلس در جلسه علنی لایحه اصلاح ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی را با ۱۳۶ رای موافق، ۴۴ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.
براساس این مصوبه مشمولان دیپلم که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی داخل کشور که مورد تایید وزارتین علوم و بهداشت می باشند، پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره ۱ ماده ۳۳ به تحصیل اشتغال دارند می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند.
پیش از تصویب این اصلاحیه در مجلس مشمولان دیپلمی که در یکی از دانشگاه های خارج از کشور پذیرفته شده بودند می توانستند با استفاده از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل به خارج روند که مجلس با این مصوبه این امکان را برداشت که در صورت تایید شورای نگهبان دیپلمه هایی که به سربازی رفته اند تنها می توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

ایسنا

راه پیشگیری از تخلف و فساد از مسیر دسترسی آزاد خبرنگاران به اطلاعات می‌گذرد

یک عضو حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد که راه پیشگیری از تخلف و فساد از مسیر دسترسی شفافیت و دسترسی آزاد خبرنگاران به اطلاعات می‌گذرد.
محمدعلی نجفی در پیامی به مناسبت روز خبرنگار نوشت:روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران سختکوش و‌ تلاشگران عرصه رسانه تبریک عرض می‌کنم.
با این امید که با دسترسی آزاد به اطلاعات و ایفای نقش موثر اصحاب رسانه در این عرصه شاهد شفافیت بیشتر و آگاهی افزون‌تر شهروندان باشیم. چرا که راه پیشگیری از تخلف و فساد در نهادهای عمومی و دستگاه‌های اجرایی از این مسیر می‌گذرد.
امیدوارم هیچ‌ خبرنگاری به خاطر ایفای وظیفه روشنگری و نقد منصفانه و مصلحانه، با محدودیت، شکایت و برخورد مواجه نشود.

 خانه ملت

دور کردن نوجوانان از فضاهای مجازی با تولید برنامه‌های تلویزیونی

رئیس کمیته فرهنگی، هنری و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس دور کردن نوجوانان از فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را در گرو تولید برنامه‌های تلویزیونی مناسب دانست.
احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به افتتاح شبکه تلویزیونی امید و اهمیت برنامه‌سازی برای نوجوانان گفت: در نظام تعلیم و تربیت کشور باید یک نگاه راهبردی حاکم شود که فرزندان بر اساس روش‌های علمی، دانشگاهی و البته با لحاظ فرهنگ بومی و دینی و ارزش‌ها تربیت شوند تا در آینده در تعاملات بین‌فردی، مهارت زندگی، حل مسائل و مشکلات درون خانواده و روابط اجتماعی، انسان‌های توانمندی بار آیند و در این مسیر قطعاً رسانه‌ها نقش مؤثری دارند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صدا و سیما به عضو سوم خانواده‌ تبدیل شده است، افزود: هر چه شبکه‌های مربوط به کودکان، نوجوانان و نونهالان به لحاظ تعداد بیشتر باشد بازهم جای کار دارد و راه‌اندازی شبکه تلویزیونی امید کار بسیار ارزشمندی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز