روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 620
  • 700
  • 1,332,560
آئینه رسانه ها

تیک

ریاست بر مجمع بعد از آیت‌الله هاشمی آسان نیست

سید مصطفی میرسلیم درباره انتخاب رئیس و اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت توسط رهبر انقلاب اظهار کرد: بعد از دوران ریاست مرحوم هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت، کار ریاست بر این مجمع ساده نخواهد بود به ویژه در جمع بندی نظریات. اما با همکاری اعضا هدایت مجمع برای ریاست جدید موفقیت آمیز می‌شود.
وی افزود: البته وقت گذاری برای مجمع شرط مهمی است و امیدوارم آیت الله هاشمی شاهرودی سلامت کامل را بازیافته باشند و بتوانند فرصت لازم را برای امور مجمع تشخیص مصلحت صرف کنند.
میرسلیم در باره رویکردهای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بازنگری در سیاست‌های قبلی با توجه به شرایط جدید جهانی و شرایط کشور خودمان ضرورت جدی پیدا کرده است.
وی در پایان تاکید کرد: نظارت بر نحوه اجرای سیاست‌های کلی نظام بسیار مهم بوده و امیدوارم با همکاری قوای سه گانه بتوانیم کار نظارت را به سرانجام مطلوب برسانیم تا خیر آن به همه برسد.

عصر ایران

احراز هویت بیش از ۱۲ هزار کانال تلگرامی

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از ۱۲ هزار کانال تلگرامی در راستای مصوبه شورایعالی فضای مجازی ثبت مشخصات کردند و هویت ادمینهایشان احراز شده است.
سید مرتضی موسویان در حاشیه نشست خبری نخستین دوره تخصصی دانشگاهی سواد رسانه‌ای درباره میزان کانالهای تلگرامی ثبت شده پیرو مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای احراز هویت گردانندگان کانالهای دارای بیشتر از پنج هزار فالور اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۲ هزار کانال تلگرامی در سامانه مربوطه ثبت و هویت ادمینهایشان احراز شده است.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال تصریح کرد: مصوبه شورایعالی فضای مجازی برای احراز هویت گردانندگان کانالهای با بیش از ۵۰۰۰ دنبال‌کننده، مشمول زمان نیست و همواره بر تعداد کانال‌های ثبت شده از این دست، افزوده می‌شود.

اعتدال

دمای خوزستان به ۵۱ درجه رسید

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دمای برخی شهرهای خوزستان به ۵۱ درجه بالای صفر رسید.
مرتضی ضرابی با توجه به تداوم وزش بادهای ۱۲۰ روزه در جنوب شرق کشور، شاهد وقوع گرد و غبار در نهبندان، زابل، زهک، بخش هایی از جاده زاهدان- زابل و جاده بم خواهیم بود. البته از شدت گرد و غبار و سرعت باد کاسته شده است. در جنوب استان سیستان وبلوچستان به ویژه در ارتفاعاتش شاهد بارش پراکنده باران خواهیم بود. وی ادامه داد: از شهرهای مختلف فارس، کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر بارش باران گزارش شد. همچنان به گردشگران و عشایر که در ارتفاعات این استان ها حضور دارند در مورد وقوع سیل، روان آب و طغیان رودخانه هشدار می دهیم.
به گفته ضرابی برای شمال غرب کشور طی ۴۸ ساعت آینده کاهش دما رخ می دهد و بارش پراکنده در استان های آذربایجان شرقی و اردبیل پیش بینی می شود.

انتخاب

سید حسن خمینی: هیچ دخالتی در امور دانشگاه آزاد ندارم

نگرانى نسبت به آینده دانشگاه آزاد در میان اهل اندیشه و مطلعین از امور فزاینده است.
مرتضی اشراقی نوشت:
«وقتى حوزه ها تعطیل مى شوند، فرصتى فراهم مى آید تا دید و بازدیدها شکل گیرد و هم نشینى هاى عالمان دین صورت پذیرد. جلساتى که با بحث هاى علمى و حاشیه هاى خاص خود همراه است. به همراه پدر همسرم حضرت آیت الله دوستى زنجانى و دو تن از باجناق هاى عزیزم آقاى مهندس شاهرخى و آقاى دکتر حسینى به دیدن حاج حسن آقا رفتیم. محفل انسى بود.
از زمره بحث هاى امروز، بحث زیاد شدن شهریه ى دانشگاه آزاد بود. با اینکه مى دانستم از حاج حسن آقا جویاى حضورشان در جلسات هیأت امنا و هیأت مؤسس دانشگاه شدم و ایشان گفتند چندین ماه است که از حضور در این جلسات معذورند و در امور دانشگاه هیچ دخالتى ندارند. نگرانى نسبت به آینده دانشگاه آزاد در میان اهل اندیشه و مطلعین از امور فزاینده است.»

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز