روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 619
  • 779
  • 1,330,131
آئینه رسانه ها

تیک

زابل از آلوده ترین شهرهای جهان

افزایش تعداد روزهای فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه در زابل و خشک بودن تالاب هامون سبب شده تا این شهر در ارزیابی سال ۲۰۱۶ سازمان جهانی بهداشت در بین آلوده ترین شهرهای جهان قرار بگیرد.
سازمان جهانی بهداشت در این ارزیابی شاخص کیفیت هوای سه هزار شهر جهان را بر پایه ذرات فوق ریز ۲/۵ میکرون و ریز ۱۰ میکرون ارزیابی کرده که در ذرات فوق ریز و ریز شهر زابل به ترتیب به عنوان نخستین و سومین شهر آلوده جهان معرفی شده است.
شهر اونیتشا در نیجریه نیز در ذرات ریز ۱۰ میکرون به عنوان آلوده ترین شهر جهان شناخته شده است.

تابناک

ایران نباید با برجام از جهان باج بگیرد

سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی خصمانه گفت که ایران نباید با استفاده از برجام از جامعه بین الملل باج‌خواهی کند.
نیکی هیلی،سفیر آمریکا در سازمان ملل در ادامه ادعاهای خصمانه خود علیه ایران مدعی شد: ایران باید مسئولیت برنامه موشکی،حمایت از تروریسم، بی احترامی به حقوق بشر و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت را بپذیرد.
حسن روحانی رییس جمهور ایران هشدار داده بود که در صورت صدور تحریم‌های جدید آمریکا، ایران می‌تواند ظرف چند ساعت از برجام خارج شود.
هیلی افزود: ایران نباید با استفاده از برجام از جامعه بین الملل باج‌خواهی کند و همچنین نباید در رابطه با توافق هسته‌ای بزرگنمایی شود.

ایسنا

بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودروها در جاده الزامی است

سردار محمدحسین حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره بستن کمربند ایمنی در جاده‌ها اظهار کرد:‌ بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان خودروها در جاده الزامی است و ماموران پلیس راه در صورت رویت افرادی که کمربند خود را نبسته‌اند اقدام به برخورد با این خودروها خواهند کرد.
وی درباره اینکه به‌نظر می‌رسد دیگر حساسیتی در مورد کمربند سرنشینان عقب خودروها وجود ندارد، تصریح کرد: چنین موضوعی صحیح نیست و بستن کمربند ایمنی برای تمام سرنشینان خودروها اعم از جلو و عقب اجباری است و نبستن آن تخلف محسوب شده و قطعا ماموران پلیس راه در صورت مشاهده با آن برخورد و جریمه خواهند کرد.

خانه ملت

وزارت اطلاعات نقص ساختاری دارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه وزارت اطلاعات نقص ساختاری دارد عنوان کرد: وزیر اطلاعات نباید اجازه دخالت به حیطه کاری خود را بدهد.
علی مطهری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در مخالفت با علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات، اظهار داشت: مخالفت بنده با وزیر پیشنهادی اطلاعات، جناب آقای علوی، بیشتر ناشی از نقص ساختاری در حوزه اطلاعات کشور است، یعنی ما نقص ساختاری در حوزه اطلاعات داریم که باعث کاهش نظارت مجلس و تضییع حقوق ملت مصرح در فصل سوم قانون اساسی شده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مخالفت در واقع دفاع از حقوق مجلس و مردم است، این نقص ساختاری عبارت است از تداخل مسئولیت ها و وظایف نهادهای اطلاعاتی مختلف که منجر به پاسخگو نبودن در برخی امور شده است، به همین جهت نیاز به وزیری داریم که زمینه رفع این نقص را فراهم کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز