روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 63
  • 721
  • 1,334,985
آئینه رسانه ها

ایسنا

جابجایی روزانه ۱۰ میلیون مسافر با افزودن ۲۰۰۰ واگن به مترو

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی‌هایی که از گذشته انجام شده، مردم نسبت به ترافیک و آلودگی هوا هنوز دغدغه‌مند هستند، گفت: در حال حاضر تنها ۲/۵ میلیون مسافر توسط شبکه مترو جابجا می‌شود اما می‌توان تنها با اضافه کردن واگن، این سفرها را به ۱۰ میلیون سفر ارتقاء داد که بر همین اساس ما نیازمند ۳۰۰۰ واگن هستیم اما می‌بینید که تنها ۱۰۰۰ واگن در حال حاضر در شبکه حمل و نقل عمومی وجود دارد و اگر ۲۰۰۰ واگن دیگر به همین زیرساخت‌های موجود اضافه شود، می‌توانیم روزانه ۱۰ میلیون مسافر را جابجا کنیم.

ایلنا

انجام ارزانترین عمل پیوند قرنیه در ایران 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با اشاره به سابقه بیش از۴۰ ساله عمل پیوند قرنیه گفت: ارزانترین عمل پیوند قرنیه در کشور ما انجام می شود.
هاشمیان در ادامه به روند پیوند قرنیه در کشورمان اشاره کرد و افزود همه شرایط لازم براى انجام این نوع پیوند در داخل فراهم است.
وی با اشاره به بانک چشم ایران، گفت: در حال حاضر مشکلی یا موضوعی در زمینه پیوند قرنیه در کشور نداریم که بخواهیم به کشورهای پیشرفته در این زمینه وابسته باشیم.

عصر ایران

کودک ۱۰ ساله آمریکایی عضو داعش ترامپ را تهدید کرد

ارگان خبری داعش در شهر رقه سوریه به تازگی ویدئویی از یک کودک ۱۰ ساله آمریکایی منتشر کرده که وی در آن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را تهدید می کند.این کودک در ویدئو ادعا می‌کند که فرزند سرباز سابق ارتش آمریکاست و دو سال پیش همراه با مادرش به داعش پیوسته است. وی آمریکا را «سرزمین کفر» و «قاتل مجاهدین» در عراق می‌خواند و می‌گوید که «آمریکا بر سر ما بمب از جمله بمب‌‌های فسفر» می‌ریزد.
این کودک خردسال که نام خود را یوسف می خواند و به زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی حرف می زند در مقابل دوربین آقای ترامپ را «عروسک یهودی‌ها» می‌نامد و خطاب به رئیس جمهوری آمریکا می گوید: «خداوند به ما وعده پیروزی داده…این جنگ در موصل یا رقه تمام نمی‌شود، در سرزمین تو تمام خواهد شد…برای نبردی که تازه شروع شده آماده باش.»

خبر آنلاین

۹۹ درصد از میکروب‌های بدن انسان هنوز ناشناخته‌اند!

محققان دانشگاه “استنفورد” طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که ۹۹ درصد از میکروب‌های موجود در بدن انسان هنوز هم ناشناخته هستند.
تعداد زیادی از میکروب‌ها در بدن انسان سکونت داشته که علم اطلاعات بسیار کمی درباره اغلب آنها دارد.
در واقع، تحقیقات جدید استنفورد در مورد قطعات خارجی دی.‌ان.‌ای DNA که در بدن انسان در گردش است، نشان می‌دهد که ۹۹ درصد از میکروب‌های موجود در داخل بدن ما برای علم کاملا ناشناخته هستند.
گام بعدی این محققان استفاده از این تکنیک بر روی میکروبیوم حیوانات دیگر برای شناسایی ویروس‌هایی است که می‌تواند به طور بالقوه به انسان منتقل شود.

ایرنا

هزینه هر نیم ساعت کاردرمانی ۴۴۰۰۰ تومان!

عضو هیئت علمی کاردرمانی با انتقاد از بیمه نشدن خدمات کاردرمانی و گفتاردرمانی، تاکید کرد که این موضوع ادامه روند درمان و همچنین اقتصاد خانواده کودکان نیازمند به این خدمات را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
فائزه دهقان درباره نتیجه تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن خدمات کاردرمانی و گفتار درمانی گفت: هزینه هر نیم ساعت کاردرمانی و گفتار درمانی در سطح کارشناس ۴۴ هزار تومان است. کار درمانی و گفتار درمانی برای انواع اختلالات مانند اتیسم، بیش فعالی، دیستروفی عضلانی و انواع سندرم های ژنتیکی کاربرد دارد. این اختلالات ژنتیکی رشد یک کودک را با مشکل مواجه می کنند و اگر درمان شود می تواند مانند فردی توانمند و مستقل زندگی کند؛ در غیر این صورت این کودک تبدیل به یک معلول می شود و هزینه های نگهداری از آنها چندین برابر می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز