روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 281
  • 826
  • 1,439,547
آئینه رسانه ها

ایسنا

۴۷ درصد طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی رخ می‌دهد

بند پی در گفتگو با خبر نگاران در خصوص اهمیت پیشگیری از طلاق و اجرای طرح‌های مرتبط با آن نیز عنوان کرد: آموزش‌های پیش از ازدواج را در شهر یزد پایلوت کرده و به انجام رساندیم. این در حالیست که در شهر مشهد نیز ثبت الکترونیکی طلاق را پایلوت و انجام دادیم که همه آنها در زمینه پیشگیری از طلاق بوده و این طرح‌ها با جدیت در بهزیستی دنبال خواهند شد و به دنبال توسعه و تعمیم آنها به کل کشور هستیم.پس از پایلوت طرح ثبت الکترونیکی طلاق در شهر مشهد مقدس شاهد آن بودیم که ۸/۱ درصد طلاق‌ها در این شهر کاهش یافت و ۳۰ درصد از مراجعات به دادگاه نیز در این شهر کاهش پیدا کرد.
بندپی ادامه داد: به طور کلی ۴۷ درصد طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد که با مداخلات علمی، تخصصی و به هنگام می‌توانیم این مسئله را مدیریت کنیم. به همین دلیل در هفته جاری «طرح ثبت الکترونیکی طلاق» در ۱۱ استان کشور آغاز خواهد شد.

ایرنا

امکان ارتباط تماس تصویری زندانیان با خانواده !

پلیس امارات از امکان تماس تصویری زندانیان با خانواده های خود در بازداشتگاه ها خبر داد.
پلیس امارات از امکانات جدید برای زندانیان در بازداتشگاه های امارات خبر داد.
پلیس امارات در گزارشی اعلام کرد زندانیان در بازداشتگاه می‌توانند با خانواده های خود تماس تصویری داشته باشند.
براساس این گزارش، با امکان تماس تصویری زندانیان می توانند هر هفته به مدت محدود با خانواده خود تماس تصویری داشته باشند و این امکانات جدید در حال حاضر در بازداشتگاه “ الوثبه “ شهر ابوظبی نصب و راه اندازی شده است.

عصر ایران

منعی برای فعالیت همزمان در دانشگاه آزاد و شورا ندارم

من به دلیل اینکه می‌خواهم تمام وقت خود را صرف شهر تهران کنم، فرصت نمی‌کنم تا در هر دو پست فعالیت کنم.
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه حضور در پست‌های دانشگاهی مانعی برای فعالیت در شورای شهر تهران نیست،‌ گفت:من تلاش می‌کنم تا تمام زمان خود را صرف شهر کنم ولی تا انتخاب فردی مناسب برای زیرمجموعه معاونت عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی، این سمت را برعهده دارم.
فعالیت در پست‌های دانشگاهی ممانعت قانونی برای ریاست شورای شهر ایجاد نمی‌کند؛ البته من به دلیل اینکه می‌خواهم تمام وقت خود را صرف شهر تهران کنم، فرصت نمی‌کنم تا در هر دو پست فعالیت کنم.

مهر

کم آبی تهدید بزرگ زیست محیطی ایران

معاون رئیس جمهور، با بیان اینکه هم‌اکنون تهدید زیست محیطی کشور ما آب بوده و هوا نیست، گفت: هم‌اکنون استان همدان از بی آبی دست و پا می‌زند.
عیسی کلانتری گفت: اگر سیستم آبیاری تحت فشار باعث کاهش استحصال نشود ارزشی ندارد و آبیاری غرق آبی بهتر است.هم‌اکنون آب تهدید محیط زیست ما بوده و هوا نیست و اگر سیستم‌های آبیاری ما تحت فشار باشد و صرفه جویی در استحصال آب صورت نگیرد، ارزشی ندارد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه، هم‌اکنون همدان از بی آبی دارد دست و پا می زند، تاکید کرد: با توجه به اینکه تمام آبیاری تحت فشار تبخیر می شود، مصرف و استحصال آب باید کم شود.

خبر آنلاین

شمیرانات در صدر آمار زمین‌خواری 

رییس اداره حقوقی محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه از ۱۰ سال گذشته تاکنون ۹۰۰ پرونده زمین‌خواری در استان تهران تشکیل شده است، گفت: بیشترین پرونده‌های زمین‌خواری در شهرستان شمیرانات و کمترین آن در منطقه حفاظت شده «کویر» است.
علی امراللهی با بیان اینکه مدیریت مناطق چهارگانه محیط زیست (پارک‌ ملی، منطقه حفاظت شده، آثار طبیعی ملی و پناهگاه‌ حیات‌وحش) با سازمان حفاظت محیط زیست است، اظهار کرد: آثار طبیعی ملی مانند تنگه‌واشی یا غار رودافشان به‌ دلیل وسعت کم، کمتر مورد تعدی زمین‌خواران و متصرفان قرار می‌گیرند درحالی‌که در مناطق حفاظت شده احتمال زمین‌خواری به دلیل وسعت زیاد، بیشتر است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز