روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 159
  • 969
  • 1,384,435
آبله مرغان را جدی بگیرید

آبله مرغان ناشی از یک عفونت ویروسی مسری است که در شرایطی می‌تواند تبدیل به یک عفونت جدی و حتی تهدید کننده سلامت شود.
ابطحی نایینی متخصص پوست ومو با اشاره به اینکه آبله مرغان یک بیماری خود به خود محدودشونده است، بیان کرد: معمولا آبله مرغان با استفاده از درمان‌های حمایتی شامل مسکن‌های ساده و ضد خارش‌ها کنترل می‌شود، اما در شرایطی می‌تواند تبدیل به یک عفونت جدی و حتی تهدیدکننده حیات شود.
وی درباره علائم ابتلا به آبله مرغان گفت: ابتدا فردی که دچار بیماری آبله مرغان شده دچار علایم تب، بی‌حالی، بی‌اشتهایی، سردرد و گاه درد خفیف شکمی می‌شود که بعد از یک تا دو روز بثورات قرمز رنگ خارش‌دار معمولاً ابتدا در پشت بیمار و به دنبال آن به فاصله چند ساعت روی شکم و قفسه سینه ظاهر می‌شود.این متخصص پوست و مو با بیان اینکه بثورات به تدریج حاوی مایع روشن شده که یکی دو روز بعد مایع فوق به تدریج کدر می‌شود، اظهار کرد: دانه‌ها در آبله مرغان بسیار سریع تکامل یافته و بیشتر آن‌ها در عرض ۴۸ ساعت خشک و شروع به تشکیل پوسته می‌کنند و جای آن ممکن است برای چند روز یا چند هفته پوست محل تاول با تغییر رنگ نسبت به پوست مجاور دیده شود.
ابطحی نایینی در خصوص درمان‌های این بیماری گفت: درکودکان سالم با سن ١٢ یا کمتر از ۱۲ سال درمان‌های حمایتی ساده توصیه می‌شود، اما اگر فرد جز یکی از گروه‌های زنان باردار، بالغین و نوجوانانی که قبلا واکسینه نشدند، افراد دچار نقص سیستم ایمنی و نوزادان باشد باید در اولین فرصت به متخصص پوست مراجعه کنند تا از عوارض احتمالی آبله مرغان جلوگیری شود که در مورد نوزادان مراجعه به فوق تخصص نوزادان توصیه می‌شود.
وی یادآور شد: طول درمان در افراد سالم اغلب از ۵ تا ۱۰ روز متغیر است که در افراد دارای نقص ایمنی، درمان تا زمان بهبود ضایعات ادامه خواهد داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز