روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 1,034
  • 882
  • 994,947
آبگیری تالاب بین المللی قوری گول از اول آبان

معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از آبگیری تالاب بین المللی قوری گول از اول آبان ماه سال جاری خبر داد.
میر محسن حسینی قمی از تشکیل جلسه کمیته محلی تالاب بین المللی قوری گول در راستای پیگیری های حفاظت محیط زیست استان خبر داد و افزود: این کمیته روز ۲۲ مهر تشکیل و بر اساس برنامه مدیریت زیست بومی حوضه آبریز تالاب قوری گول مقرر شد آبگیری این تالاب بین المللی از حقابه آب های ارتفاعات سهند آغاز شود.
معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی افزود: وضعیت کانال آب آور قوری گول و پیگیری تغییر کاربری های غیر مجاز در حوضه آبریز این تالاب نیز در دستور کار این کمیته قرار داشت.
معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ادامه داد: در این جلسه نمایندگان دستگاه های ذی ربط حفاظت از تالاب قوری گول از جمله آب منطقه ای، جهاد کشاورزی، مسئول دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه، منابع طبیعی و نمایندگان جوامع محلی به ریاست فرماندار بستان آباد حضور یافتند و ضمن تشریح مسئولیت های دستگاه متبوع خود بر ضرورت همکاری های بین بخشی برای ارتقاء شاخص های زیست محیطی تالاب قوی گول تاکید کردند.
میر محسن حسینی قمی گفت: بر اساس تصمیمات این کمیته آبگیری تالاب بین المللی قوری گول از اول آبان سال جاری آغاز و دست کم تا نیمه اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از اوایل دهه هفتاد که تالاب قوری گول دچار بیلان منفی آب شده و در معرض خطر خشک شدن قرار گرفته بود، احداث کانال آبرسانی به این تالاب از ارتفاعات سهند آغاز شد تا نسبت به جبران کمبود آب ایت تالاب اقدام شود و تا کنون علی رغم فرسودگی این کانال، آبرسانی به تالاب بین المللی قوری گول از طریق این کانال انجام می شود.
میر محسن حسینی قمی در پایان سخنان خود گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و همکاری شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی، تکمیل مرمت و بهسازی کانال آبرسانی به تالاب بین المللی قوری گول را در برنامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز