روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 193
  • 753
  • 1,437,095
آب شیرین در کشور در حال نایاب شدن

عیسی کلانتری اظهار کرد: باید از بخش خصوصی برای ورود به این طرح قدردانی کرد.
وی تصریح کرد: اجرای این طرح را به مجموعه مدیریت شهری شهرداری تهران تبریک گفته و قطعاً اینگونه اقدامات می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.
معاون رئیس جمهور بیان کرد: امسال نسبت به سال گذشته ما ۲۸ روز هوای سالم داشته‌ایم و این در حالی است که در سالجاری ما هیچگونه تعطیلی را بابت آلودگی هوا نداشته‌ایم، به طوری که سال گذشته در همین ایام دانشگاه‌ها و مدارس ۱۰ روز به دلیل آلودگی هوا تعطیل بودند.
کلانتری ادامه داد: البته ما در سایر کلانشهرها نیز با مشکل آلودگی هوا روبرو بوده‌ایم و امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده میزان آلودگی هوا در کلانشهرها کاهش یابد.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری تهران برای استفاده از ناوگان فروشگاه مجازی شهروند، تصریح کرد: این اقدامات تاثیر بسزایی را در تمیزی هوا و کاهش ترافیک خواهد داشت و امیدواریم این اقدامات ادامه پیدا کند.
رئیس سازمان محیط زیست کشور همچنین به وضعیت آب شیرین در کشور اشاره کرد و گفت: آب شیرین در کشور در حال نایاب شدن هست، که باید به این موضوع توجه ویژه شود.
کلانتری همچنین با اشاره به خرید شهروندان از طریق فروشگاه‌های مجازی گفت: مردم می‌توانند خریدشان را به جای هفته‌ای یک بار به هر هفته‌ ۳ بار تغییر دهند و قطعا با این اتفاق میزان ضایعات کشور ۳ الی ۴ درصد کاهش خواهد یافت.
وی ادامه داد: متاسفانه هنوز بعد از جنگ جهانی دوم شاهد تردد کامیون‌ها در سطح تهران هستیم، که دو سوم آلودگی‌ها مربوط به تردد خودروهای دیزلی است. ضمن این که براساس آمار یک موتور کاربراتوری به اندازه ۱۲ خودرو آلودگی ایجاد می‌کند.
معاون رئیس جمهور در پایان گفت: ۶۰ هزار خودروی دیزلی در تهران عمرشان تمام شده است اما شاهد تردد آنها در سطح شهر تهران هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز