روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 440
  • 532
  • 998,380
آب مصرفی کشور بیش از آب قابل برنامه‌ریزی است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور، با تاکید بر اینکه در مدیریت آب باید با ادوات اندازه گیری آب داشته باشیم گفت: نیازمند اختصاص منابع مالی هستیم تا با نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌ها از برداشت‌های غیر مجاز جلوگیری کنیم.
محمد حاج‌رسولی‌ها در جلسه مشترک رئیس و اعضای کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی با مدیران حوزه‌های آب و کشاورزی آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد،‌ با اشاره به اینکه در فصل بودجه ریزی قرار داریم اظهارداشت: برای مدیریت منابع آب کشور باید اعتبارات کافی تخصیص یابد تا در شرایط بحرانی و خشکسالی کشور را بهتر مدیریت کنیم.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور، میزان سرانه و مجموع مصرف آب را مورد اشاره قرار داد و گفت: آب مصرفی بیش از آب قابل برنامه ریزی است و باید با کنترل و صرفه جویی در مصرف، این وضعیت را مدیریت کنیم.
معاون وزیرنیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه کشاورزان آذربایجان شرقی در مقایسه با کشاورزان سایر استان‌ها، چاه‌های غیر مجاز محدودی دارد افزود: کشاورزان این استان در برداشت غیر مجاز از آب‌ها نیز کمترین رقم را در بین ۳۱ استان دارند.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور، حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد کل چاه‌های استان آذربایجان شرقی را دارای مازاد بر مصرف دانست و خاطرنشان کرد: این در حالی است که در برخی از استان‌ها این رقم بالای ۶۵ درصد است.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور، با تاکید بر اینکه در مدیریت آب باید با ادوات اندازه گیری آب داشته باشیم ابراز داشت: نیازمند اختصاص منابع مالی هستیم تا با نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌ها از برداشت‌های غیر مجاز جلوگیری کنیم.
حاج‌رسولی‌ها موضوع آب‌های مرزی را هم یادآور شد و گفت: شبکه خداآفرین و قیز قلعه سی تمام شود، ۵۰ هزار هکتار را می‌توانیم تا سال آینده زیر پوشش آبیاری قرار دهیم و برای این موضوع و تکمیل پروژه، نیاز داریم تا برای اتمام این پروژه که پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی دارد، در بودجه سال آینده لحاظ شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز