روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 503
  • 814
  • 1,336,239
آب گرفتاری اصلی محیط زیست کشور است

رئیس سازمان محیط زیست، جبران برخی مسائل زیست محیطی مثل آلودگی هوا را امکانپذیر دانست و گفت: جبران آلودگی هوا امکان پذیر است اما فرسایش خاک و تشکیل دوباره آن که ۷۰۰ سال زمان نیاز دارد کار دشواری است.
عیسی کلانتری در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس جدید سازمان محیط زیست اظهار کرد: نتایج سیاست‌ها و عمل دهه ۶۰ و ۷۰ را امروز در محیط زیست می‌بینیم؛ در دوره‌ای به خاطر تولید چند تُن گندم اضافی منابع آب و خاک از بین رفت.
رئیس سازمان محیط زیست، ادامه داد: در حقیقت با سیاست‌های احساساتی، منابع پایدار محیط زیست را از دست دادیم و امروز دچار گرفتاری‌های متعدد در این حوزه هستیم.
رئیس سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: در دهه ۶۰ و ۷۰ رفتارهای احساسی جایگزین رفتارهای منطقی شد و شور و شوق انقلابی برای تولید بیشتر، رفع نیاز از خارج و استقلال کوتاه مدت باعث ایجاد آسیب‌هایی به منابع آب و خاک کشور شد.
کلانتری با اشاره به اینکه در سیاست‌های تولیدی گذشته، دراز مدت و آثار سیاست‌های تولیدی بر منابع زیست محیطی مورد توجه قرار نگرفته بود، ادامه داد: امروز بزرگترین مشکل و مسئله کشور ما آب است.
رئیس سازمان محیط زیست، با تاکید بر اینکه مشکلات مربوط به آلودگی هوا قابل حل است اما مسائل مربوط به آب به راحتی قابل جبران نیست، گفت: فاجعه کشور ما در آب است و گرفتاری اصلی محیط زیست کشور در منابع آبی است؛ جنگل‌های زاگرس حتی در دوره یخبندان از بین نرفته بودند اما امروز در آتش بیماری می‌سوزند.
کلانتری تاکید کرد: امروز به دلیل سیاست‌های غلط در دهه ۶۰ و ۷۰ هزینه‌های ۱۰۰ برابری پرداخت می‌کنیم؛ اگرچه جبران برخی مسائل زیست محیطی مثل آلودگی هوا امکانپذیر است اما فرسایش خاک و تشکیل دوباره آن که ۷۰۰ سال زمان نیاز دارد کار دشواری است.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت محیط زیست کشور را یک نفر به تنهایی نمی‌تواند تغییر دهد، گفت: من به تنهایی نمی‌توانم شرایط محیط زیست را به سمت بهبودی ببرم بنابراین مردم و دولت باید به داد سازمان حفاظت محیط زیست برسند؛ این سازمان باید ۱۶۴ میلیون هکتار از عرصه‌های محیط زیست را حفظ و حراست کند. بنابراین همه باید به کمک محیط زیست بیایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز