روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 41
  • 514
  • 1,144,810
آتش دروغ بر پیکر بازارتبریز

یک هفته از فاجعه دردناک آتش سوزی بازار تبریز می گذرد. فاجعه ای که ۱۰ سال پیش نیز اتفاق افتاد اما ظاهرا باعث درس عبرت برای مردم و مسئولین نشد!
۱۲۰ مغازه در بازار تاریخی تبریز در آتش ندانم کاری ها سوخت. آن شب همه با دوربین و دوربین به دست هایشان آمدند و فضای مجازی را پر کردند از فیگورهای مختلف خود در جای جای پشت صحنه اطفای حریق ! فیگورهای کاملا مصنوعی که به نظر می رسید صرفا برای اعلام حضور و انتشار فوری در فضای مجازی گرفته می شوند .
به مدت ۵ ساعت ، سرای دو در ( ایکی قاپیلار ) سوخت و خاکستر شد و سقفش فروریخت و اموال و سرمایه بازاریان محل نابود شد.
اظهار نظرهای کارشناسی و غیر کارشناسی آغاز شد و هر کس در حیطه مسئولیت فردی و اجتماعی خود ، به نظر پراکنی پرداخت. رسانه های رسمی اعم از مطبوعات و خبرگزاری ها و صدا و سیما به انعکاس موضوع پرداختند و حتی تعدادی از آقایان و خانم ها ، پا پیش گذاشتند تا جلوی دوربین ها و موبایلها قرار بگیرند و خود را همراه و در کنار فاجعه نشان دهند امّا ……
امّا بررسی اظهارات یک هفته گذشته همه افراد مطلع و غیرمطلع استان و تبریز در همه رسانه های حقیقی و مجازی و …. نشان از یک حقیقت تلخ دارد و آن اینکه برخی از حضرات ! با توسل به دروغ های راست نما ، و طرح مسائل شبهه ناک ، علاوه از آنکه تلاش کردند از این فاجعه نابخشودنی برای خود رزومه ای دست و پا کنند و خود را در معرض تقدیر و تشکر افکار عمومی یا حضرات بالادستی قرار دهند که تا حدودی نیز موفق شدند ، توانستند توپ ضعف ها و بی توجهی ها را بر زمین نامعلومی بیندازند و خود را مبرّا از هرگونه خطا و اشتباه نشان داده و با فرار به جلو ، تخصص مردم فریبی شان را در اوج اعلاء بروز دهند . بیچاره مردم نیز بلاتکلیف در لابلای این اظهارات که بلاخره دلیل این فاجعه و همچنین فاجعه مشابه در سال ۸۸ چه بود و ایراد کار از کجا بود و هست و چرا باید نشست و شاهد بی مبالاتی ها و کم کاری ها و گفتار درمانی های برخی شد و هزینه این بی کفایتی ها را چرا باید نظام و آحاد ملت بپردازند؟
جمع بندی اظهارات یک هفته گذشته در استان و تبریز حاکی از آن است که گویا مقصر اصلی کسی است که بیشترین آسیب را در این جریان و سایر موارد دیگر دیده است از آتش سوزی بازار در سال ۸۸ گرفته تا کشته شدگان جریان سیل آذرشهر و ….. و امروز موضوع نابودی اموال ایکی قاپیلار و کسانی که در این حوادث کشته شدند و خان و مان شان نیست و نابود شد و سرمایه زندگی شان به خاکستر تبدیل گردید مقصرین اصلی حوادث بودند و هستند و خواهند بود.
اما پیشنهاد می گردد مدعی العموم که در قوانین کشور نقش بسیار مهم در برخورد با اینگونه موارد و پیشگیری از جرم و جنایت دارد ، بطور کاملا کارشناسی و دقیق و با تشکیل تیم قوی ، بی طرف ، دلسوز ، مومن و مستحکم در برابر هرگونه جاذبه های دنیوی ، نسبت به بررسی ابعاد فاجعه اقدام و ضمن برخورد با افراد خاطی یا اشتباهی ، که یا کوتاهی کردند و می کنند و یا توان مقابله با حوادث و بحران ها را ندارند و یا به مسئولیت های اجتماعی و فردی خویش به درستی عمل نکرده و نمی کنند برخورد لازم و قاطع داشته باشد تا علاوه از آنکه جلوی شیوع بیش از پیش بداخلاقی ها و دروغگویی ها و بی مسئولیتی ها و بی مبالاتی ها در فضای اجتماعی نظام اسلامی گرفته می شود شاید برای سایر کسانی که در مرصاد کمین کرده اند تا سوار بر گُرده ملت شوند و برانند هرآنگونه که اسب مرادشان می خواهد درس عبرتی باشد برای امروز و فردای میهن اسلامی عزیزمان.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز