روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 997
  • 849
  • 1,360,909
آثــار قاجاری نوروز در موزه لوور به نمایش در می‌آید

مدیر موزه ملی ایران گفت: آثاری از دوره قاجاری در نمایشگاهی که بر اساس تفاهمنامه بین دو کشور ایران و فرانسه انجام شده است در تاریخ هفتم فروردین ۹۷ در موزه «لوور لانس» به نمایش گذاشته می شود.
جبرئیل نوکنده در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در سفری که رییس جمهوری کشورمان به فرانسه داشت تفاهمنامه ای برای برگزاری دو نمایشگاه یکی از آثار لوور در موزه ملی ایران در اسفندماه و نمایشگاهی قاجاری از آثار ما به تاریخ ۷ فروردین متشکل از سه اثر از موزه ملی و ۱۵اثر از کاخ گلستان در «لوور لانس» واقع در ۲۰۰ کیلومتری شمال لوور اصلی به نمایش در می آید.
وی افزود: اکنون شرکت های توتال و رنو حامی موزه لوور هستند و اینکه در کشور ما هم بانک آینده به کمک رویدادهای فرهنگی آمده را به فال نیک می گیریم و امیدواریم بخش های اقتصادی کشور، عرصه فرهنگ به عنوان مهمترین عرصه هویتی کشور و ملت را تنها نگذارند چون ما با این بودجه نحیف، سخت نیازمند پشتیبانی هستیم.
۵۶ اثر موزه لوور از امروز، ۱۴ اسفند ۹۶ برای اولین بار شامل بیش از ۵۰ پیکره، نقش برجسته، ظرف، تابلو نقاشی، چاپ سنگی و دو شئ شامل یک تبر مفرغی با کتیبه شاه ایلامی «اونتاش ناپیریشا» و دیگری شئ مفرغی از لرستان مربوط به و سایر آثار مربوط به فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، هلند، مصر، ترکیه، سوریه، عراق و هند در نمایشگاهی با عنوان «شکوه تمدن های جهان» به مدت چهار ماه در موزه ملی ایران به نمایش درآید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز