روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 338
  • 351
  • 1,279,871
آخرین تکنولوژی روز دنیا در کارخانه تولید انرژی از پسماند استفاده می شود

شهردار تبریز احداث کارخانه زباله سوز و تولید انرژی از پسماند را گام بزرگ شهرداری تبریز برای حفظ محیط زیست این کلانشهر دانست.
به گزارش شهریار، دکتر صادق نجفی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به ضرورت احداث کارخانه زباله سوز در راستای حفظ محیط زیست و تولید انرژی نوین و پاک از زباله به جای دفن آن گفت: احداث این کارخانه در طول دو سال گذشته جز برنامه های مهم و اساسی مدیریت شهری تبریز قرار گرفته است که مدیریت کلان استان نیز با استقبال از این مسئله حمایت خوبی از احداث آن نموده اند.
وی با تشریح اهداف احداث کارخانه زباله سوز گفت: در حال حاضر روزانه ۸۰۰ تن زباله یعنی بخش اعظم زباله تبریز دفن می شود و درصد کمی از آن به کمپوست تبدیل می شود که با احداث کارخانه جلوی دفن زباله، این طلای کثیف گرفته می شود.
دکتر نجفی افزود: بعد از انتشار فراخوان بین المللی ۲۰ شرکت برای احداث این کارخانه اعلام آمادگی کردند در ادامه بر اساس شیوه نامه سرمایه گذاری تبریز به شرکتی رسیدیم که بیش از ۱۶۳ کارخانه زباله سوز اکثرا در کشورهای اروپایی احداث کرده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه این پروژه به صورت بی او تی انجام می گیرد اظهار داشت: برای دفن هر کلیو زباله به صورت مستقیم و غیر مستقیم ۵۰ تومان هزینه می شود که سرجمع رقم بالایی می شود اما با احداث این کارخانه علاوه بر اینکه هزینه دفن زباله حذف می شود خروجی این کارخانه به صورت انرژی پاک و خاکستر مورد استفاده در آسفالت سازی ارزش افزوده بالایی برای شهر خواهد داشت.
شهردار تبریز با اشاره به اینکه بعد از تصویب این لایحه احداث کارخانه باید هر چه سریعتر آغاز شود اظهار داشت: احداث این کارخانه یک سرمایه گذاری سه ساله است و بعدا از سه سال به بهره برداری خواهد رسید که قطعا فرصتی بسیار مناسب برای شهر است و نوعی ایجاد درآمد پایدار برای شهر و تبدیل تهدید زباله به فرصتی برای شهرخواهد بود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز هم چنین گفت: در ساخت و راه اندازی کارخانه زباله سوز و تولید انرژی پاک از پسماند از آخرین تکنولوژی موجود دنیا در این زمینه استفاده خواهد شد.
به گزارش شهریار، علیرضا اصغری در پایان جلسه شورای اسلامی شهر تبریز که موضوع احداث کارخانه زباله سوز در تبریز را به تصویب رسید اظهار داشت: این پروژه بزرگترین پروژه زیست محیطی کشور بوده و با راه اندازی آن تبریز به طور کامل با دفن زباله برای همیشه خداحافظی خواهد کرد.
اصغری با اشاره به اینکه در حال حاضر کارشناسان و متخصصان سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز مقدمات آماده سازی برای احداث این کارخانه را انجام می دهند گفت: با راه اندازی این پروژه، تبریز به مرکز و قطب علمی تولید انرژی از پسماند در کشور تبدیل می شود.
گفتنی است در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز، اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با لایحه شهرداری تبریز در خصوص راه اندازی کارخانه زباله سوز در تبریز موافقت کردند.
کارخانه تولید انرژی از پسماند شهرداری تبریز به صورت مشارکتی اجرا خواهد شد و احداث آن سه سال طول می کشید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز