آخرین خبرها از اعزام ۸۶ هزار زائر به حج تمتع

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از عزیمت تیمهای کارشناسی کشورمان به عربستان برای فراهم کردن امکانات لازم برای اعزام ۸۶ هزار زائر حج تمتع ۹۶ خبر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در دیدار با رئیس و کارکنان پژوهشکده حج و زیارت درباره ظرفیتها و استعدادهای این مرکزعلمی و پژوهشی اظهار کرد: پژوهشها باید کاربردی و در راستای رفع نیازهای زائران و روحانیون کاروانهای اعزامی به حج و عتبات عالیات باشد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: نیازسنجی موضوعات پژوهشی و پژوهشهای راهبردی و کاربردی باید درفعالیتهای پژوهشکده حج و زیارت در اولویت قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با برشمردن انتظارات از مجموعه علمی و پژوهشی در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: شناسایی نیازهای زائران بیت‌الله الحرام و عتبات ضروری است؛ آثار پژوهشکده حج و زیارت باید هرچه بیشتر کاربردی شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکرهمچنین لزوم توجه و استفاده از امکانات فضای مجازی در ارتباط با زائران و پاسخگویی به شبهات مطرح شده علیه شیعه را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که مجموعه‌های پژوهشی و علمی در جهان اسلام راهکارهای تحکیم وحدت و انسجام هرچه بیشترمیان مسلمانان جهان را دراولویت برنامه‌های خود قرار دهند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه حج سال ۱۳۹۶ اظهار کرد: چند تیم کارشناسی برای فراهم کردن امکانات لازم برای اعزام بیش از ۸۶ هزار نفر به حج تمتع، اعزام شده‌اند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین از تلاش مجموعه پژوهشکده حج و زیارت و دست اندرکاران راه‌اندازی ساختمان جدید این مرکز علمی و پژوهشی درقم تقدیر کرد.
برپایه این گزارش درابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام و المسلمین علیزاده موسوی؛ رئیس پژوهشکده حج و زیارت از فعالیتها و آثار این پژوهشکده در سال ۱۳۹۶ و برنامه‌های آن برای امسال گزارشی بیان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از