روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 724
  • 761
  • 1,333,425
آذربایجان شرقی، کانون توسعه روابط خارجی

آمارهای رسمی و شواهد عینی نشان می‌دهد که دولت یازدهم، توانسته است در طول چهار سال فعالیت خود، با وجود کاستی‌های فراوان و با استفاده بهینه از ظرفیت‌های کشور، کارنامه قابل قبولی را در عرصه‌های مختلف ثبت کرده و روح امید را در جامعه احیا کند؛ امیدی که از دل تدبیر جوانه زده و روز به روز بارورتر می‌شود.یکی از ویژگی‌های دولت یازدهم، در پیش گرفتن سیاست توسعه متوازن و همه‌جانبه کشور بوده است و می‌توان گفت همه نقاط کشور از ثمرات تلاش شبانه‌روزی دولت‌مردان بهره‌مند شده‌اند.
استان آذربایجان شرقی به لحاظ ظرفیت‌های کم‌نظیر صنعتی و اقتصادی، از دیرباز مورد توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بوده و ظرفیت‌های کم‌نظیر این استان از جمله هم‌مرز بودن با چند کشور، برخورداری از زیرساخت‌های مناسب، شهرک‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری، وجود صنایع تاثیرگذار، جاذبه‌های گردشگری و مراکز مهم علمی و دانشگاهی و نیروی انسانی ماهر و کارآزموده، همه و همه دست به دست هم داده است تا این استان به کانون دیپلماسی خارجی و جذب سرمایه‌گذاران دیگر کشورها تبدیل شود.
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و نقش ویژه‌ای که دولت در توسعه روابط خارجی به استان آذربایجان شرقی سپرده بود، رفت‌وآمد هیأت‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی از چهار گوشه جهان به تبریز سرعت گرفت و در چهار سال گذشته قریب به یکصد هیأت خارجی به استان سفر کرده و با مسئولان استان دیدار و مذاکره کرده‌اند.
اجرای طرح ‌های عمرانی بزرگی نظیر ساخت چند نیروگاه در استان با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی نشان از تحرکات بین‌المللی ویژه در استان و موفقیت در جلب توجه سرمایه‌گذاران خارجی به استفاده از ظرفیت‌های کم‌نظیر منطقه آذربایجان دارد.
علاوه بر این سفر هیات‌هایی از فعالان اقتصادی استان به کشورهای مختلف شاهد دیگری بر عزم جدی و خیز بلند مدیریت استان برای برقراری روابط نزدیک با کشورهاست؛ به ویژه در شرایطی که با توافق ایران و کشورهای ۱+۵ امیدها برای گشایش در روابط اقتصادی ایران با کشورهای جهان زنده شده است همت و اراده مسئولان استانی نیز می‌تواند فصل نوینی از توسعه اقتصادی این خطه از کشورمان را رقم بزند. /ایرنا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز