روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آذربایجان شرقی عاری از بیماری آنفلوآنزای پرندگان

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با بیان اینکه این استان عاری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است، گفت: از یک هزار پرنده در استان نمونه برداری شد که نتیجه همه آزمایش ها منفی است.
امیرحسین بهداد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: برای پیشگیری و کنترل بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان از یک هزار و هفت پرنده در روستاها، باغ پرندگان و بازارچه های فروش طیور آذربایجان شرقی نمونه برداری شد.
وی با تاکید بر لزوم پیشگیری از آنفولوآنزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان شرقی و با بیان اینکه نباید نتایج این آزمایشات دست اندرکاران را فریب دهد و موجب سهل انگاری شود، بیان کرد: اداره کل استان همچنان کار رصد و پایش پرندگان را در خصوص آنفلوآنزا انجام می دهد و رعایت توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری آنفولوآنزای فوق حاد پرندگان ضروری است.
مدیرکل دامپزشکی استان ادامه داد: اگر مرغداران توصیه های بهداشتی را رعایت کنند این بیماری در آذربایجان شرقی شیوع پیدا نخواهد کرد.
وی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی این موضوع برای سلامت جامعه، اضافه کرد: در استان اصفهان این بیماری شیوع پیدا کرده و احتمال اینکه در سایر استان ها به ویژه آذربایجان شرقی نیز شیوع پیدا کند، وجود دارد؛ بر این اساس صاحبان مرغداری ها نباید سهل انگاری کنند.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی خطاب به مرغدارانی که در واحدهایشان بدون مجوز جوجه ریزی شده است، گفت: باید این جوجه ها بیمه شوند تا اگر دچار بیماری شدند خسارت آنها را بیمه تامین کند.
وی افزود: خودروهایی که به مرغداری ها رفت و آمد می کنند، باید همواره ضدعفونی شوند و تا حد امکان نباید از شانه تخم مرغ هایی که مستعمل هستند، استفاده شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز