روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 660
  • 906
  • 1,359,723
آذربایجان شرقی گرانترین کاروان حج امسال

ارزانترین کاروان حج ۹۷ قیمتی نزدیک به گران ترین کاروان حج پارسال دارد. گرانی که مقامات حج و زیارت ایران آن را متاثر از التهابات بازار ارز در داخل و افزایش نرخ عوارض و خدمات در عربستان دانسته‌اند.
مردم سال پیش با مبلغی از ۹ میلیون و ۶۷۰ هزار تا ۱۳ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان به سفر حج رفتند که امسال قیمت ارزان ترین کاروان نزدیک به گران ترین کاروان سال پیش است. نرخی که برای حج ۹۷ اعلام شده بدون محاسبه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مساعدت بانکی، از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. براساس نرخ های اعلام شده در سامانه reserve.haj.ir، ارزان‌ترین کاروان حج ۹۷ با نرخ پایه‌ی ۱۳ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان را در استان‌های اصفهان، خراسان جنوبی و یزد می توان یافت، درحالی‌که گران‌ترین کاروان به استان آذربایجان شرقی به قیمت ۱۸ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان اختصاص دارد.
استان‌های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد در حج ۹۷ تنها یک کاروان به ظرفیت ۱۶۰ زائر دارند که هزینه این سفر برای ایلامی ها ۱۶ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان و برای استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۴ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان محاسبه شده است.
بیشترین کاروان به تعداد ۶۴ واحد در استان‌های تهران و خراسان رضوی وجود دارد که قیمت ها بین ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تا ۱۸ میلیون تومان در تهران و از ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
تا این مرحله از ثبت نام که ودیعه گذاران تا ۳۰ دی‌ماه سال ۸۵ فراخوانده شده‌اند، اطلاعات ۴۹۶ کاروان موجود است، درحالیکه نماینده ولی فقیه در بعثه پیش تر شمار آن ها را ۵۸۰ کاروان اعلام کرده بود. ظرفیت این کاروان ها که به دو شکل مدینه قبل و بعد تعریف شده متغییر بین ۸۵ تا ۱۶۰ نفر است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز