روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 212
  • 1,083
  • 1,016,847
آرژانتین خشن‌ترین تیم ادوار جام‌جهانی

بحث‌های داوری در طول ادوار مختلف جام‌جهانی همیشه وجود داشته و حتی در بعضی از دوره‌ها تیم‌های برتر و قهرمان‌ها با اشتباهات داوری تعیین شده‌اند. این اشتباهات از گل معروف به “دست خدا” مارادونا گرفته تا پذیرفته نشدن گل سالم فرانک لمپارد به آلمان را شامل می‌شوند.
در این بین چند داور ایرانی سابقه سوت زدن در جام‌های جهانی مختلف را دارند. جعفر نامدار (۱۹۷۴ و ۱۹۷۸)، محمد فنایی ۱۹۹۴، اسفندیار بهارمست ۱۹۹۸، حسن کامرانی‌فر (۲۰۱۰ و ۲۰۱۴) و علیرضا فغانی ۲۰۱۴ داوران ایرانی بودند که در ادوار مختلف جام جهانی حضور داشتند.
بیش‌ترین قضاوت داور وسط در ادوار جام جهانی بر عهده روشن ایرماتوف ازبکستانی بود که این داور ازبک با ۹ قضاوت رکوردار است و رکورد بیش‌ترین قضاوت بعنوان کمک داور توسط هکتور ورگارا کانادایی به ثبت رسیده است که با ۱۴ بازی رکوردار می‌باشد.
مارسلو الیزوندو آرژانتینی تنها داوری است که در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان توانست افتتاحیه و فینال را در یک تورنومنت قضاوت کند.
جوان‌ترین داوری که در جام جهانی حاضر بوده است، فرانسیسکوماتئوچی از اروگوئه بود که در سال ۱۹۳۰ با ۲۷ سال سن قضاوت کرده است، پیرترین داور هم جورج ریدر انگلیسی بود که با ۵۳ سال سن در جام جهانی ۱۹۵۰ حضور داشت.
خشن‌ترین دوره جام جهانی، سال ۲۰۰۶ آلمان بود که در ۶۴ بازی ۳۰۷ کارت زرد با میانگین هر بازی ۸/۴ داده شد و ۲۸ کارت قرمز با میانگین ۴۴ کارت در هر بازی توسط داوران از جیب خارج شد و کافو برزیلی با ۶ کارت زرد و زیدان فرانسوی با ۲ کارت قرمز بیش‌ترین کارت‌ها را دریافت کردند.
آمار بیش‌ترین کارت زرد تیم‌ها
در تمام ادوار جام جهانی
آرژانتین ۱۱۱
آلمان ۱۱۰
برزیل ۹۷
ایتالیا ۹۰
هلند ۹۰
مکزیک ۶۸
اسپانیا ۶۴
اروگوئه ۶۰
کره جنوبی ۶۱
فرانسه ۵۶
آمار بیش‌ترین کارت قرمز تیم‌ها
در تمام ادوار جام جهانی
برزیل ۱۰
آرژانتین ۸
اروگوئه ۸
ایتالیا ۷
آلمان ۵
فرانسه ۵
مکزیک ۴
هلند ۳
کره جنوبی ۲
اسپانیا ۱

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز