روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 861
  • 849
  • 1,360,773
آزادسازی قیمت بلیط هواپیما بلای جان مسافران شده است

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان در رابطه با شناور بودن قیمت‌ بلیط هواپیما گفت: شناور شدن فیمت بلیط هواپیما در قانون برنامه پنجم توسط قانونگذار و آقایان نماینده مجوز گرفت که نوعی هرج و مرج ایجاد کرده و بلای جای مسافران شده است.
محمود نوابی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: در دولت یازدهم سعی بر آن است که در کمترین گروه کالایی قیمت‌‌گذاری تکلیفی و تثبیتی داشته باشیم.
وی گفت : این گروه کالایی از جمله کالاهایی هستند که سبد غذایی مردم را تشکیل می‌دهند که شامل گوشت، مرغ، شیر، ماست، پنیر، برنج است.
معاون وزیر صنعت و معدن با بیان اینکه مابقی کالاها شامل لوازم خانگی و سایر موارد دیگر بوده که به هیچ‌وجه رهاسازی قیمت نشده بلکه آزادسازی قیمت شده‌اند، افزود: در هر جایی که قیمت‌ها نامتعارف باشد سازمان می‌تواند برای ورود نظارت داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: البته بخشی از کالاها نیز از جمله کالاهای صنفی بوده که شامل خشکبار، قالی‌شویی، آجیل و غیره هستند که باید اتاق اصناف ایران، اتحادیه‌ها و بازرسی‌ها به این حوزه رسیدگی کنند و هر کجا که رسیدگی نکنند ما موظف به رسیدگی هستیم تا مسائل مربوط را به هر دستگاهی ارجاع دهیم و اگر حل موضوع دست خودمان باشد، وارد عمل شویم.
نوابی ادامه داد: ما به عنوان سازمان حاکمیتی و حمایتی با سامانه ۱۲۴ به مردم پاسخ می‌دهیم زیرا شاکی باید پاسخ قانع‌کننده بگیرد.
وی تاکید کرد:اگر کالای معیوبی دست مردم داده شد، باید بازپس گرفته شود و هزینه خسارت آنها را داد و یا اگر خرید گرانی انجام گرفته است، نسبت به پرداخت مبلغ اضافی اقدام شود.
وی متذکر شد:در کنار این مسائل باید مردم خود به ما کمک کنند هر چند بازرس وجود دارد ولی این مردم هستند که می‌توانند در این شرایط به ما کمک کنند. وی افزود:اخیراً به سه واحد لبنی اعلام کردیم قیمت‌ها را به حالت اول برگردانند که بلافاصله کار را انجام دادند در حالی که برخی از قیمت‌های افزایشی طبیعی و منطقی بود، در شرایط فعلی جامعه این را ایجاب می‌کند تا قیمت‌ها افزایش نداشته باشد.
نوابی، در رابطه با افزایش شناور شدن قیمت‌های بلیط هواپیما ابراز کرد:شناور شدن فیمت بلیط هواپیما در قانون برنامه پنجم توسط قانونگذار و آقایان نماینده مجوز گرفت که نوعی هرج و مرج ایجاد کرده و بلای جای مسافران شده است.
وی با اشاره به اینکه در خطوط هوایی معتبر دنیا قیمت ثابت می‌ماند، افزود:زمانی می‌توان گفت بازار رقابتی است که عرضه بیش از تقاضا باشد و در حال حاضر در رابطه با صندلی هواپیما به ویژه در ایام خاص چنین شرایطی ما نداریم.
وی خاطرنشان کرد: اخیراً در جلسه تنظیم بازار قرار بر این است برای ایام عید نیز چنین تدبیری اندیشیده شود و طبق مکاتبه با مسوول هواپیمایی کشورقرار است که سریع‌تر در سامانه مخصوصاً برای شهرهای پرتردد قیمت‌ها اعلام شود زیرا در برخی مسیرها مسافر کم وجود دارد و عملاً مشکلی نیست.
نوابی اذعان داشت: ضمن اینکه اگر افزایش قیمت بلیط هواپیما داریم، باید بر مبنای آن خدماتی نیز در حد همان قیمت‌ها ارائه شود و اگر خدماتی به مسافر می‌دهند حتی تاخیری هم داشت باید رسیدگی دقیق شود.
وی تاکید کرد: هیچ‌کس حق ندارد هر قیمتی را اعلام کند و البته مبنا بر این است تا سازمان هواپیمایی کشور یک قیمتی را مشخص کند و باید رسانه‌ها این موضوع را از سازمان هواپیمایی مطالبه کنند. وی ادامه داد: قرار بر این است که سازمان هواپیمایی با وزارت صنعت و معدن همچنین تعزیرات حکومتی صورت‌جلسه‌ای تهیه کنند تا در مسیرهای پرتردد به مردم قیمت پرواز اعلام شود و بازرسان ما نیز نظارت بر آن قیمت‌ها داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز