روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 860
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 836,902
آزمایش جدید خون برای تشخیص سریع محل سرطان

دانشــمندان با ابداع یک آزمایــش جدید خون، ســرطان و محل رشد تومور ســرطانی را در بدن تشخیص خواهند داد. دانشــمندان با استفاده از یک شیوه جدید پیشرفته برای تشــخیص زودهنگام ســرطان نیــاز به انجام عمــل هــای جراحی تهاجمــی نظیر بیوپســی را حذف می کنند. تشــخیص ســرطان با آزمایــش خــون از طریق غربالگری DNA آزادشــده از طریق سلول های مــرده تومور و تشــخیص DNA تومور در خون بیماران مبتال به سرطان انجام می شود. کان ژانگ، اســتاد دانشــگاه کالیفرنیا، در این باره مــی گوید: »آگاهــی از محل وجــود تومور برای تشخیص زودهنگام و موثر بیماری ضروری است.« به گفته محققان، زمانی که تومور شروع به تسخیر بخشــی از بدن می کند، برای بدست آوردن مواد غذایــی و فضا برای رشــد خــودش بــه رقابت با سلول های عادی می پردازد و طی فرایندی آنها را می کشد. با از بین رفتن سلول های عادی، DNA آنها در جریان خون منتشر شده و از آن DNA برای تشخیص بافت تحت تاثیر سرطان استفاده می شود. به این متد جدید »هاپلوتیپ متیالســیون CpG » گفتــه می شــود. هر بافــت بدن از طریــق امضاء منحصربه فرد هاپلوتیپ های متیالســیون آن قابل شناســایی اســت.به گفته ژانگ، »اگر بتوانیم هم ســیگنال های ســلول ســرطانی و هم سلول های دیگر را ادغام کنیم، می توانیم وجود یا عدم وجود تومور و محل آن را تعیین نماییم.«

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز