روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آغاز احداث سومین پل بزرگ معلق جهان در خلخال

عملیات اجرایی ساخت سومین پل بزرگ معلق جهان و بزرگترین پل معلق خاورمیانه با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان در منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال آغاز شد.
استاندار اردبیل در آیین آغاز این طرح گفت: با اجرا و تکمیل طرح های بزرگ گردشگری و راه سازی، خلخال بزودی به بزرگترین قطب گردشگری استان تبدیل خواهد شد.
اکبر بهنامجو با بیان اینکه با راه اندازی پنجره واحد در استان ۵۰ درصد از مشکلات فراروی سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان برطرف شده افزود: با توجه به ریسک بزرگ سرمایه گذاران در شرایط اقتصادی سخت کشور، انتظار از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی همراهی با سرمایه گذار تا پایان کار حتی در مرحله بهره برداری و سود آوری است .
وی گفت: برغم اینکه مشکلات اقتصادی در مقابل بیشتر طرح های سرمایه گذاری اقتصادی قرار گرفته شاهد سرمایه گذاری های کلان بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان بویژه خلخال هستیم.خلخال پیشانی گردشگری و دروازه ورود گردشگران از جنوب به استان است و در حال حاضر همدلی و اتفاق نظر فرماندار و نماینده مردم این شهرستان در مجلس و وجود مدیران توانمند موجب تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری های بزرگ در گردشگری این منطقه شده است.
بهنامجو از آغاز عملیات اجرایی پیست اسکی و امکانات مورد نیاز این ورزش زمستانی در تفرجگاه اندبیل خلخال خبر داد و گفت: از مجموع چهار پیست اسکی در نظر گرفته شده در استان اردبیل ، یک پیست استاندارد مربوط به منطقه اندبیل است که از سوی سازمان همیاری شهرداری های استان ایجاد می شود.
بهار رسولی ، سرمایه گذار طرح گردشگری پل معلق و مجتمع گردشگری شادی گستر ازناو خلخال نیز در این آیین گفت: پل معلق منطقه ازناو به طول ۴۵۰ متر و ارتفاع ۱۰۰ متر بزرگترین پل معلق خاورمیانه و سومین پل معلق جهان پس از پل های معلق ۵۳۰ متری سوئیس و ۴۸۰ متری آلمان است.این پل با بهره گیری از توان خبره ترین مهندسان ساخت پل های کابلی در ایران که تجربه کافی در این زمینه را دارند و نیز همکاری همکاری گروه مهندسان پل معلق سازی کشور های کانادا و ترکیه در بین ۲ قله ازناو احداث خواهد شد.برای عملیات اجرایی این پل در فاز اول ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار و برای تکمیل مجتمع گردشگری شادی گستر با آغاز بکار همزمان دوچرخه هوایی بر روی کابل و سایر امکانات رفاهی ۴۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد.
رسولی از تلاش و همکاری استاندار اردبیل ، فرماندار خلخال و نماینده مردم این شهرستان در مجلس و مسئولان در اجرای این طرح بزرگ گردشگری استان در ازناو قدردانی کرد.
نادر فلاحی ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز از سرمایه گذاری های بزرگ در بخش گردشگری خلخال خبر داد و گفت: چند طرح بزرگ گردشگری از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی به همراه طرح های زیرساخت گردشگری از سوی دولت در منطقه ازناو خلخال در حال اجرا می باشد.
استاندار اردبیل در سفر به خلخال از عملیات اجرایی کارخانه آرد ، طرح راه اصلی خلخال به سرچم ، چند واحد تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی ، محل احداث اردوگاه بزرگ دانش آموزی در ازناو ، کارخانه تولید و فرآوری سنگ های ساختمانی در روستای زرتشت آباد و محل احداث اقامتگاه رفاهی بین راهی در روستای خوجین بازدید کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز