روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 23
  • 807
  • 1,068,663
آغاز به کار دستگاه حفاری خط دوم قطار شهری تبریز

عملیات حفاری خط دوم ۲۲ کیلومتری قطار شهری تبریز و احداث ۲۰ ایستگاه در آن با راه اندازی دستگاه دوم حفار مکانیزه موسوم به ‘تی بی ام’ آغاز شد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه در آیین اتمام مونتاژ دستگاه حفار مکانیزه موسوم به ‘تی بی ام’ و شروع حفاری دستگاه دوم خط ۲ قطار شهری تبریز گفت: این طرح مهم و بزرگ ملی اهمیت راهبردی برای مردم تبریز دارد بنابراین تلاش می شود با راه اندازی دستگاه دوم حفار مکانیزه به پیشرفت فیزیکی مناسبی برسد.
سردار عبادالله عبداللهی، افزود: با توجه به اینکه تبریز جزو کلانشهرهای کشور شناخته می شود و رفت و آمد درون شهری برای رفاه حال مردم اهمیت دوچندانی دارد، با راه اندازی خط دوم قطار شهری روزانه ۴۰۰ هزار نفر مسافر جا به جا شود.
وی یادآوری کرد: از بخش غربی خط دوم قطار شهری تبریز ۶ کیلومتر حفاری انجام شده است و از بخش شرقی نیز عملیات حفاری از امروز آغاز و همزمان حفاری و احداث ایستگاه ها پیگیری می شود. تامین مالی این طرح نیازمند همت همکاران شرکت متروی تبریز و پشتیبانی مسوولان استان به ویژه استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز است.
وی گفت: اعتبار این طرح با توجه به حجم کاری در مرحله اول بیش از ۶ هزار میلیارد ریال به صورت ریالی و ۳۵۰ میلیون یورو به صورت ارزی است.
عملیات اجرایی قطار شهری تبریز از حدود ۱۵ سال قبل آغاز شده و در زمان کنونی ۱۲ کیلومتر از مسیر ۱۸ کیلومتری خط اول آن با صرف ۱۷ هزار میلیارد ریال اعتبار در حال بهره برداری است.
برای اجرای خط دوم قطار شهری تبریز نیز تاکنون حدود پنج هزار میلیارد ریال هزینه شده و این خط نیز ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز