روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 167
  • 852
  • 1,331,407
آغاز به کار ۱۲۴۵ شورای اسلامی شهر در سراسر کشور

معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به یکم شهریور ماه به عنوان روز آغاز به کار شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: بیش از ۳۸ هزار شورای روستا و ۱۲۴۵ شورای اسلامی شهر کار خود را در سراسر کشور آغاز کردند.
علی اصغر احمدی در آئین تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ضمن آرزوی توفیق برای اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: به حکم قانون و با طی کردن فرآیند قانونی امروز سرآغاز کار شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور است.
وی افزود: بیش از ۳۸ هزار شورای روستا و ۱۲۴۵ شورای اسلامی شهر در کشور کار خود را آغاز می‌کنند و به این ترتیب بیش از ۱۵۰ هزار نفر به صورت اصلی و علی البدل امروز به پیکره مدیریت کشور اضافه می‌شوند. از صمیم قلب از زحمات تمام اعضای شوراهای شهر و روستا در دوره چهارم به ویژه شورای اسلامی شهر تهران و جناب آقای چمران تقدیر و تشکر می‌کنم. همچنین از زحمات شهردار تهران جناب آقای قالیباف نیز تشکر می‌کنم.
وی تاکید کرد: امروز انتخاب مردم به بار نشست و ۴۲ میلیون رای که در ۲۹ اردیبهشت ماه وارد صندوق شده بود به نتیجه نشست . در انتخابات اخیر در هر شعبه دو رای برای انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورا اخذ شد. این در حالیست که ما حتی در یک شعبه و حتی یک رای در انتخابات ریاست جمهوری شاهد ابطال نبودیم.
وی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس بودن رای مردم، اجرای مر قانون و امنیت انتخابات گفت: رهبر معظم انقلاب رای مردم را حق الناس خوانده و بر اجرای مر قانون و تامین امنیت انتخابات تاکید بسیاری داشتند و این موارد را از موضوعات اساسی دانسته که باید مجریان به طور جد این موارد را مد نظر قرار دهند. لذا ما به عنوان مجری انتخابات در وزارت کشور این موارد را مد نظر قرار دادیم و حتما عاقبت خود را در انتخابات با توجه به حق الناس بودن رای مردم نگاه کردیم و با همین نگاه نیز گام برداشتیم. این امانت یک بار روی کاغذ نوشته شد و به ما توسط مردم تحویل داده شد. لذا باید از آن به عنوان حق الناس حراست می‌کردیم اما از امروز حراست از این حق الناس برای چهار سال بر دوش نمایندگان مردم در شوراهاست.
معاون سیاسی وزارت کشور با تاکید بر اینکه کار انتخابات کاری بسیار سخت است افزود: در قانون اساسی کشورمان حق تعیین سرنوشت به مردم داده شده است و با توجه به اینکه بعد غالب بر انتخابات ، بعد سیاسی است لذا مردم در فرآیند انتخابات و با جهت گیری که در انتخابات دارند خواست خود را اعلام می‌کنند. امیدوارم همه ما قانون و مطالبات مردمی که آحاد جامعه ما هستند را رعایت کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز