روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,004
  • 849
  • 1,360,916
آغاز ثبت نام انتخابات میان دوره ای مجلس اهر از ۸ اسفند

فرماندار شهرستان اهر گفت: بر اساس اعلام شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس دهم از هشتم اسفند جاری در حوزه انتخابیه اهر و هریس آغاز می‌ شود.
محمد عابدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی و تابعیت کشور ایران از شرایط ثبت‌نام کنندگان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی است، افزود: کسانی که جهت تحکیم مبانی رژیم سابق نقش مؤثر داشته‌ اند، ملاکین بزرگ که زمین‌های موات را به نام خود ثبت کرده‌اند، وابستگان تشکیلاتی و هواداران احزاب، سازمان‌ها و گروه‌هایی که غیرقانونی بودن آنها از طرف مقامات صالحه اعلام‌ شده، از ثبت‌نام در این انتخابات محروم‌ هستند.
وی ادامه داد: محکومان به اقدام علیه جمهوری اسلامی ایران، محکومان به ارتداد به‌حکم محاکم صالحه قضایی، مشهوران به فساد و متجاهرین به فسق، محکومان به حدود شرعی مگر آن‌که توبه آنان ثبت شده باشد، قاچاقچیان مواد مخدر و معتادان به این مواد، محجوران و کسانی که به‌حکم دادگاه مشمول اصل چهل و نهم قانونی اساسی، وابستگان به رژیم سابق و محکومان به خیانت و کلاه‌برداری، اختلاس، ارتشاء و غصب اموال دیگران و محکومان به سوءاستفاده مالی به‌حکم صالحه قضایی نمی‌توانند در انتخابات ثبت‌نام کنند.
عابدی، با تأکید بر اینکه داشتن حداقل ۳۰ سال و حداکثر ۷۵ سال سن برای کاندیداهای مجلس شورای اسلامی جزو الزامات قانون انتخابات است، اظهار کرد: نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی از جمله شرایط برای شرکت‌کنندگان در انتخابات مجلس است.
شهرستان های اهر و هریس به ترتیب با ۱۵۰ و ۶۸ هزار نفر جمعیت یکی از حوزه های ۱۹ گانه انتخابیه آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی است.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه توسط شورای نگهبان ابطال شده بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز