روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 557
  • 814
  • 1,336,293
آغاز جشنواره صنایع دستی مجارستان با حضور هنرمندان ایرانی

سی و یکمین جشنواره صنایع دستی ملی مجارستان در قلعه ‘بوداوار’ شهر بوداپست با حضور هنرمندان ۹ کشور خارجی از جمله هنرمندان ایرانی در بیش از ۱۰۰غرفه افتتاح شد.
این جشنواره از چند روز قبل آغاز شده است و تا امروز ادامه دارد، برای نخستین بار هنرمندانی از شهر شیراز حضور دارند و ضمن نمایش برخی کارهای تولیدی خود شامل منبت و خاتم، مراحل منبت کاری و خاتم کاری را در حضور علاقمندان مجاری انجام می دهند.
در مراسم افتتاحیه این جشنواره که غلامعلی رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و یانواش کواچ سفیر مجارستان در تهران نیز حضور داشتند و یکی از هنرمندان ایرانی به اجرای موسیقی سنتی پرداخت که مورد توجه حضار قرار گرفت.
سفیر کشورمان در مجارستان در این مراسم در گفت و گو با خانم ‘گابریلا ایگوآرتو’ مدیر جشنواره با اشاره به اهمیت فراهم ساختن زمینه آشنایی مردم مجارستان با میراث فرهنگی و دیرینه تاریخی ایران افزود: شرکت در این گونه جشنواره ها، گام مهمی برای تحقق این هدف محسوب می شود.
خانم ایگوآرتو با استقبال از حضور ایران در این جشنواره که برای اولین بار پس از سی و یک دوره صورت می گیرد، اظهار داشت: امیدوارم حضور هنرمندان ایرانی به شناخت مردم از فرهنگ ایران کمک کرده و در سال های آتی نیز این کشور در این جشنواره حضور یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز