روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 73
  • 384
  • 1,279,990
آغاز روند رو به رشد معاملات سکه

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم داشتن نگاه واقع بینانه در افزایش حقوق کارگران، گفت: نرخ تورم واقعی، شرایط اقتصادی جامعه و محل زندگی کارگران در تعیین مزد کارگران باید مورد نظر واقع شود.
سلمان خدادادی در خصوص دستمزد کارگران در سال ۹۶، اظهار داشت: روند نزولی تورم سبب شده تا افزایش ۱۰ درصدی برای حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۹۶ درنظر گرفته شده است، میزانی که هر ساله برای تعیین مزد کارگران نیز معیار قرار می‌گیرد اما دولت موظف است بر اساس قوانین قبلی و نرخ تورم واقعی و سایر معیارهای معیشتی و اقتصادی مردم افزایش حقوق کارمندان، کارگران و مستمری بگیران را تعیین کند.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس شواهد و اسناد کارشناسی تورم اعلام شده از سوی دولتمردان غیرواقعی است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد تورم واقعی بیشتر از آن چیزی که مسئولان مطرح می‌کنند بنابراین برای تعیین مزد کارگران باید واقعیت های جامعه در نظر گرفته شود.
وی معتقد است: کارگران با حقوق ۸۱۲ هزار تومانی نمی‌توانند زندگی مناسبی را برای خانواده خود رقم بزنند ضمن آنکه برابر دانستن حقوق کارگران در همه شهرها و استان‌ها نیز آسیب‌زا است.
خدادادی با بیان اینکه یکسان بودن حقوق کارگران در همه شهرها عادلانه نیست، گفت: در تعیین حقوق و مزد کارگران جدا از شرایط زندگی و معیشت این قشر محل زندگی آن‌ها هم باید درنظر گرفته شود، متاسفانه کارگرانی که در کلان‌شهری چون تهران کار می‌کنند در حواشی شهر زندگی کرده بنابراین هزینه رفت و آمد و زندگی آنها با سایر شهرها برابر نیست زیرا قیمت‌های زندگی در همه شهرها یکسان نیست.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر تصمیم‌گیری عادلانه جهت تعیین مزد کارگران، گفت: مبلغ حقوق کارگران باید با متناسب با وضعیت معیشتی مردم، هزینه‌های ایاب و ذهاب و تحصیل در مدرسه و دانشگاه مطابقت داشته باشد، در حقیقت بهتر است واقعیت‌های جامعه را برای افزایش حقوق هر صنف به طور جدا گانه در نظر گرفت و یک حقوق متناسب با شأن و معیشت آنها تعیین کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز