روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آغاز رویداد « تبریز ۲۰۱۸ » از ۱۰ دی‌ماه به‌‌صورت رسمی

مسئول امور شهرستان‌های میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با بیان اینکه رویداد “تبریز ۲۰۱۸” از ۱۰ دی‌ماه به‌‌صورت رسمی آغاز می‌شود، گفت: ویژه‌برنامه آغازین «تبریز ۲۰۱۸ »که نهایی شده با حضور اعضای هیئت دولت در تبریز برگزار می‌شود.
علیرضا قوچی در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان اهر که با محوریت برنامه‌ریزی برای استقبال از رویداد «تبریز ۲۰۱۸ » برگزار شد اظهار کرد: تبریز ۲۰۱۸ برای استان آذربایجان شرقی و کشور رویدادی بزرگ محسوب می‌شود و سال‌های گذشته به‌میزبانی سایر کشورها برگزار می‌شد و سال آینده نیز باکو به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب‌ شده است.
وی هدف از میزبانی پایتخت گردشگری جهان اسلام را شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشورهای اسلامی عنوان کرد، افزود: انتخاب شهری به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام صرفاً مطرح کردن همان شهر نیست بلکه کل کشور میزبان این رویداد می‌شود به‌تبع همین موضوع ریاست ستاد ملی رویداد تبریز ۲۰۱۸ به‌عهده معاون اول رئیس‌جمهور بوده که اغلب وزرا نیز جزو این ستاد هستند.
مسئول امور شهرستان‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت‌های شهرداری‌ها مسئولیت اجرایی ستاد تبریز ۲۰۱۸ در شهرستان‌های محور گردشگری به‌عهده شهرداری‌ها گذاشته‌ شده است ادامه داد: در این راستا مسئولیت کمیته‌های زیرساخت‌ها، تبلیغات، آموزش و ارزیابی، فرهنگی و اقتصادی به‌عهده شهرداری‌هاست.
قوچی اضافه کرد: هدف اصلی ما از میزبانی رویداد « تبریز ۲۰۱۸ » معرفی و شناساندن ظرفیت‌های گردشگری کلان‌شهر تبریز، شهرستان‌ها و استان آذربایجان شرقی بوده که جزو نخستین حرکت‌ها محسوب می‌شود و ایجاب می‌کند تا دستگاه‌ها ذی‌ربط پروژه‌های مهم و اثرگذار را در کمترین زمان اجرایی کنند.
وی از واگذاری ۱۹ پروژه گردشگری آذربایجان شرقی به بخش خصوصی با همکاری شرکت صندوق احیاء خبر داد، گفت: اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی آمادگی دارد در صورت تمایل سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کاروان‌سرای شاه‌عباسی گویجه بئل را به بخش خصوصی واگذار کند.
مسئول امور شهرستان‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی همایش‌محور و سمینارمحور بودن را از اهداف اصلی تبریز ۲۰۱۸ ذکر کرد و بیان داشت: نیروی انتظامی و ارشاد باید با همکاری مطلوب فضا را در جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی تلطیف کنند و از طرفی هم هدف اصلی نتبریز ۲۰۱۸» بوم‌گردی است.
قوچی با بیان اینکه رویداد «تبریز ۲۰۱۸» از ۱۰ دی‌ماه به‌صورت رسمی آغاز می‌شود گفت: ویژه‌برنامه آغازین «تبریز ۲۰۱۸» با حضور اعضای هیئت دولت در تبریز برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز