روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 806
  • 857
  • 1,394,099
آغاز سنجش سلامت ۷۷ هزار نوآموز آذربایجان‌شرقی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی از آغاز طرح سنجش سلامت ۷۷ هزار نوآموز استان در ۴۶ پایگاه خبر داد.
به گزارش از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی، جعفر پاشایی در مراسم افتتاحیه مرکز سنجش سلامت دبستان استثنایی رشد آموزش و پرورش ناحیه یک تبریز، اظهار داشت: سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان با هدف ارزیابی سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی به صورت همزمان در تمام شهرستان‌ها در ۴۶ پایگاه اولیه و یک پایگاه تخصصی متمرکز و ۳۰ پایگاه تخصصی مجازی با ۳۹۸ کادر اجرایی از امروز ۲۷ خرداد آغاز شد و تا آخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ بالغ بر ۶۷ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان داریم که ۲۰ هزار نفر آنان سال گذشته در طرح سنجش مورد ارزیابی قرار گرفتند از این رو در تابستان امسال ۴۷ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و ۳۰ هزار نوآموز پیش دبستانی در ۱۹ ناحیه و منطقه سنجش خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص روند سنجش سلامت نوآموزان گفت: مدارس از طریق سامانه الکترونیکی سنجش برای نوآموزان نوبت‌گیری می‌کنند و سپس نوآموز به همراه اولیاء در زمان تعیین شده به پایگاه مراجعه و در حیطه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
پاشایی با بیان این که هزینه سنجش برای هر نوآموز ۲۰۰ هزار ریال است، تصریح کرد: سنجش سلامت در ۱۳ حیطه مختلف از جمله ارزیابی شنوایی، گفتاری، بینایی، دید و رنگ، قد و وزن، تعیین بی ام آی و معاینات بالینی و پزشکی انجام می‌گیرد.
وی ادامه داد: در پایگاه‌های اولیه چنانچه در سنجش مورد مشکوکی تشخیص داده شد نوآموز جهت ارزیابی دقیق به پایگاه‌های تخصصی معرفی می‌شوند و اگر متخصصین پایگاه‌های تخصصی، نوآموز را مشکل دار تشخیص دادند برای دریافت خدمات آموزشی ویژه، نوآموزان را به مدارس و یا مراکز ویژه معرفی می‌کنند.
مسوول دستگاه تعلیم و تربیت استان اضافه کرد: سامانه سنجش در ۱۰ سرور مشغول ثبت اطلاعات نوآموزان و تعیین نوبت برای سنجش است و از مزایای بسیار زیاد لینک کردن دو سامانه سنجش و ستاد، کنترل کد ملی نوآموزان، عدم تکمیل فرآیند ثبت نام بدون ثبت نتایج سنجش و سامان گرفتن فرآیند جهش است.
پاشایی، هدف اصلی اجرای برنامه سنجش در سطح پیش دبستانی را پیاده کردن مداخلات آموزشی بهنگام برای نوآموزان مشکل دار عنوان کرد و گفت: پیشگیری از بروز و تشدید بیماری‌ها، کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل بعضی از عوامل موثر بر افت تحصیلی دانش‌آموزان، بررسی میزان شیوع اختلالات احتمالی جسمانی و روانی کودکانی که وارد مدرسه می‌شوند از دیگر اهداف این طرح هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز