روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 52
  • بازدید دیروز: 1,235
  • کل بازدید ها: 831,937
آغاز پروژه جدید در آذربایجان شرقی ممنوع شد

استاندار آذربایجان شرقی از ممنوع بودن آغاز پروژه جدید در استان خبر داد.
مجید خدابخش در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان و شورای برنامه ریزی با اشاره به ابلاغ بخشنامه بودجه سالجاری توسط ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: محدودیت هایی در این بخشنامه لحاظ شده که از جمله آن ها می توان به ممنوعیت آغاز اجرای پروژه جدید اشاره کرد.
وی در ادامه با اشاره به دیگر محدودیت های بخشنامه مذکور عنوان کرد: پروژه های قابل افتتاح در سال۹۷ نیز باید در اولویت تمامی دستگاه های اجرایی در استان قرار گیرد.
وی همچنین با بیان اینکه وضعیت منابع مالی و درآمدهای دولت، مشخص است و نباید با اتکا به تخصیص منابع دولتی، اقدامات و فعالیت های استان را پیش برد، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات از محل سرمایه گذاری های داخلی، سرمایه گذاری های خارجی و … تلاش کنند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ اظهار کرد: تبریز ۲۰۱۸، افتخار استان و ایران است و تلاش می کنیم میزبان خوبی برای گردشگران داخلی و خارجی در تبریز و دیگر شهرستان های استان باشیم.
خدابخش در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر لزوم استفاده بیشتر از اعتبارات در نظرگرفته شده از سوی دولت برای حوزه روستایی و عشایر گفت: پیگیری های لازم در این مورد را انجام می دهیم و با توجه به اینکه محدودیتی در استفاده از این اعتبارات برای استان ها وجود ندارد سعی می‌کنیم سهم بیشتری از رقم درنظرگرفته شده را به استان جذب کنیم.
وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت مصرف برق و گاز در استان گفت: در حال حاضر مصرف برق در استان بیشتر از میزان تولید آن است و باید با همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، سیاست های مناسبی در راستای ایجاد توازن در این حوزه و همچنین افزایش سرمایه گذاری های حوزه نیروی برق اتخاذ کنیم.
وی با بیان اینکه امکان بهره برادری کامل از پروژه های نیمه تمام استان با تخصیص اعتبارات دولتی وجود ندارد تصریح کرد: با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی و همچنین افزایش سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می توانیم بسیاری از مشکلات استان را رفع کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پیچیدگی های خاص استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی خطاب به نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست که صندوق استانی توسعه در استان ایجاد شده و با رعایت عدالت و توازن، نسبت به تقسیم اعتبارات اقدام کرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز