روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آقای روحانی نگذارید احمدی‌نژادی دیگر در کشور تکرار شود

رییس جمهور بعد از پیروزی در انتخابات از برخی همکاران خود در دولت گلایه کرد و گفت:« همه هم یک جور نبودند، مختلف بودند. بعضی‌ها با همه توان آمدند. ما روستایی هستیم، به قولی بعضی‌ها گیوه را بر کشیدند و به میدان آمدند، آستین‌ها را بالا زدند و به میدان آمدند. اما بعضی‌ها پاشنه گیوه‌شان خوابیده بود و بر نکشیدند. لخ لخ کردند. یک مقدار راه آمدند و مسیر را آمدند و زحمت کشیدند. سعی آنان مشکور»
این سخنان رییس جمهور بدین معنی بود که برخی در دولت یازدهم با او و سیاست‌هایش همراه نبودند. برای این افراد منافع شخصی مهم بوده است نه پیروزی تفکر روحانی در انتخابات. انتخاب این افراد به چه دلیلی بوده است مشخص نیست. باید روزی از روحانی و برخی وزرای او پرسید که چرا افرادی که همسو با دولت نبوده‌اند در پست مهم‌ حضور داشتند.مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم به حسن روحانی اعتماد کردند. روحانی که زیر شدیدترین انتقادهای و حملات جریان رقیب قرار داشت و حتی از سوی یکی از رقبا بارها به دروغ‌گویی و حامیان کاخ نشین‌ها متهم شده بود.مردم در انتخابات اردیبهشت ۹۶ به روحانی گفتند به او و برنامه‌هابش اعتماد دارند. آنها می‌خواهند با روحانی به زندگی بهتر برسند.روحانی باید پاسخ این اعتماد را بدهد. انتخاب کابینه کارآمد، کارشناس و فعال می‌تواند اولین گام در مسیر پاسخ به اعتماد مردم باشد.
رییس جمهور باید کابینه‌ای را انتخاب کند که با تفکرات سیاسی روحانی همراه باشند. مردان و زنان دولت دوازدهم، گیوه نه بلکه باید کفش آهنی به پا کنند.
کابینه دوازدهم با کفش‌آهنی می‌تواند مسیر اعتدال را برای کشور باز کند. مردم از دولت یازدهم راضی بودند به خاطر همین به روحانی رای دادند. منظور از رضایت در اینجا نسبی است. حالا داستان فرق می‌کند. موفقیت دولت دوازدهم و رییس جمهور می‌تواند مسیر اعتدال و عقلانیت را برای همیشه در کشور باز و آن را نهادینه کند.مسیری که روحانی آغاز کرده است باید ادامه پیدا کند. هنوز فراموش نکرده‌ایم توقفی که بعد از دولت‌های سازندگی و اصلاحات در کشور ایجاد شد چه بلایی سر مردم آورد. دیگر نباید اجازه داد مسیر پیشرفت کشور دچار اختلال شود.عملکرد مثبت دولت روحانی می‌تواند باعث شد این تفکر در انتخابات ۱۴۰۰ هم گفتمان حاکم و برتر باشد. اگر دولت دوازهم نتواند رضایت مردم را جلب کند و به اهداف خود برسد شاید دوباره این کشور شاهد احمدی نژاد دیگری باشد.در حال حاضر دولت یازدهم توانسته است به مسیر توسعه کشور برگردد. دولت دوازدهم باید ریل گذار اصلی تفکر اعتدال و عقلانیت در کشور باشد.اعضای دولت دوازدهم از هر جناحی که هستند باید پاشنه بر کشیده از همان روز اول برای پیشرفت کشور کار کنند. آنها می‌توانند در سال ۱۴۰۰ قهرمان‌های جریان اعتدال نام بگیرند و یا مقصرین بازگشت پوپولیست‌ها به کشور.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز