روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 26
  • 654
  • 999,228
با صدای بلند می گویم : آقای روحانی به وعده خود وفا کن

نشست خبری مهندس شهاب الدین بی مقدار نماینده آرا م و البته اصلاح طلب تبریز در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.
وی که بیشترین وقت ارائه گزارش خود به اصحاب رسانه را به حوزه های کارآفرینی و اشتغال که البته بیشتر مورد مطالبه افکار عمومی نیز هست اختصاص داد . اما بعد از سئوال خبرنگاران به طرح مباحث سیاسی مهمی چون رفع حصر، آزادی زندانیان سیاسی و نیز سایر مطالبات سیاسی رای دهندگان اصلاح طلب استان پرداخت .
وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به ضعیف بودن بعد نظارتی مجلس ، آنرا معلول عوامل مختلفی دانست .
بی مقدار به شرح گزارشی از عضویت و مسئولیت های خود در فراکسیون ترک زبانان بعنوان دبیر ، با حضور ۱۰۰عضو که اجرای اصل ۱۵ را پیگیری می کند ، دبیری فراکسیون کار و کارآفرینی و نائب رییسی فراکسیون احیای دریاچه اورمیه پرداخت. وی همچنین به نارضایتی خود از عملکرد فراکسیون امید نیز اشاره نمود.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ، به طرح طبیعت گردی با نام سینه ریز جام سهند اشاره نمود و گفت: با اینکه افتتاح پروژه جدید ممنوع است اما به بهانه تبریز ۲۰۱۸ پروژه های خوبی در حال اجراست.
وی به با ابراز تاسف از عدم وجود یک مستند و اینکه در مورد طبیعت و اماکن گردشگری آذربایجان مستندی نداریم گفت: این اقدام بایدسریعا مورد توجه قرار گیرد چرا که بودجه آن هم از محل ۱۸ میلیارد تومان تبریز ۲۰۱۸ تامین میشود.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه ساقی آذربایجان مبنی بر اینکه چرا در کشور ، علیرغم تاکید همه نیروهای سیاسی بر وحدت، طرح های مهم و اثرگذاری چون طرح آشتی ملی محمد خاتمی ویا رفع حصر صورت نمی گیرد تا یک پیام قدرتمند به دشمنان خارجی میهن ارسال شود گفت :
در خصوص طرح آشتی ملی ، طرح بسیار خوبی بود اما افسوس که اجرایی نشد و در باره موضوع رفع حصر از همین جا با صدای بلند میگویم آقای رییس جمهور به عهد خود وفا کن . شما رییس شورای عالی امنیت ملی هستید و میتوانید فرمان رفع حصر را صادر کنید. در مورد پیام یک صدا به خارج هم من کاملا موافقم. امضای برجام همین صدای واحد بود. اگر برجام نبود اکنون به راحتی مورد تحریم قرار میگرفتیم و این را هم بدانید چین و روسیه داداش ما نیستند اگر منافع شان ایجاب کند بازهم ما را تحریم خواهند کرد ونباید به این ها دل ببندیم.
وی در مورد سئوال دوم روزنامه ساقی آذربایجان در خصوص عملکرد ضعیف سیاسی لیست امید استان در مجلس اظهار داشت عملکرد فراکسیون ضعیف است اما در مسائلی چون اف ای تی اف دیدید که عملکرد مجلس مدیون نگاه اصلاح طلبانه بود. وی با تاکید بر لزوم تحقق مطالبات اصلاح طلبانه مردمی که به آنها رای داده اند ، خواستار رسیدگی به موضوعاتی چون آزادی زندانیان سیاسی ، ورود زنان به ورزشگاه ها ، آزادی مطبوعات و خبرنگاران شد.
وی همچنین به اتصال راه آهن جمهوری آذربایجان به راه آهن جلفا اشاره نمود و گفت در صورت تحقق این امر راه جاده ابریشم احیا میشود و تبریز بعنوان کریدور اصلی تبادلات کالا از چین به اروپا جایگاه خوبی کسب خواهد نمود.
بی مقدار در پایان نشست خبری خود با اظهار تاسف از رفتار یکی از نمایندگان سابق تبریز در مجلس شورای اسلامی ، از اینکه نمایندگان را در رودربایستی قرار میدهد و از آنها امضا جمع میکند که او را به عنوان گزینه پیشنهادی برای استانداری آذربایجان شرقی به وزارت کشور معرفی کنند گفت: بنده این نامه را امضا نکردم و هرگز چنین کاری انجام نخواهم داد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز