روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 686
  • 821
  • 1,076,521
آقای صفری لطفا تجدید نظر کنید

vqhآقای دارابی از مدیران استخوان دار صدا و سیما و نویسنده چند کتاب مهم در حوزه علوم سیاسی است. بنابراین سخنان رسمی او را اغلب محلی از اعراب می دانم.چند ماه پیش بود که در مراسم تودیع آقای لطیفی و معارفه آقای صفری بعنوان مدیرکل رادیو تلویزیون استان، پای سخنان ایشان بودم.
اشاره خوبی داشت به لزوم چندصدایی در تلویزیون استانی. تاکید میکرد که در مرکز اقدام کرده ایم به دعوت از همه کسانیکه در انقلاب نقش ایفا کرده اند، اعم از ملی مذهبی ها تا اصول گرایان ، تا بیایند تاریخ خدمات انقلاب را بازگو کنند . این مثال را زد تا به مدیر جدید القا کند که سیاست را کشتی بان دیگر آمده است.بعد از اتمام ماه عسل چند ماهه حضور جناب صفری، اما نشانه هایی از حرکت به سمت عکس اظهارات جناب دارابی بوضوح مشخص میشود.
بعنوان نمونه در چند روز منتهی به موقف ۱۳ آبان، بخش اخبار ۲۳ تبریز که پرمخاطب ترین بخش تلویزیون هم هست میزبان دو تن از فعالین سیاسی عزیز تبریز بود .این دو بزرگوار آشکارا به اردوگاه اصولگرایان تعلق دارند و یک جریان سیاسی مشخص را نمایندگی می کنند.
موضوع صحبت آقایان متفکر آزاد و شاکری هرچند با زاویه های فکری مخالف قابل نقد و بررسی است اما اصلا موضوع این نوشته تمرکزی بر آنچه در تلویزیون گفته شد ندارد.
مساله به رویکرد تلویزیون اختصاص دارد.
الف.این که تریبون تفسیر شرایط کلان سیاسی اجتماعی کشور در دست یک جریان مشخص سیاسی باشد، قطعا نشانه ای از یکجانبه گرایی در ارائه آنتن تلقی خواهد شد.
ب. تداوم این وضع، به نوعی این پیام را به مخاطب سیاسی منتقل خواهد کرد که تلویزیون نگاه مخالف را به رسمیت نمیشناسد و عامدانه آنها را به مبارزه دعوت میکند .
این وضعیت همان شرایطی است که دهها سال است تلویریون را با ریزش وحشتناک بیننده و مخاطب مواجه نموده و گاه دیده میشود رسانه ملی از یک کانال تلگرامی هم شکست خورده است.
بنظر میرسد آقای صفری نیازمند مشاوره های منصفانه تری است تا توجه وی به این نکته جلب شود که امروز دیگر مخاطب نیاز چندانی به تلویزیون ندارد و این تلویزیون است که نیازمند جذب مخاطب است.
البته این مشاوران نباید از جنس عزیزانی باشند که مانع از توزیع روزنامه ساقی آذربایجان در مراسم توریع و معارفه ایشان شدند.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز