روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 589
  • 721
  • 1,335,511
آقای نهاوندیان هماهنگ‌کننده تصمیمات اقتصادی دولت است

یک روز بعد از انتصاب محمدنهاوندیان به سمت معاون اقتصادی رییس جمهور،محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه وبودجه درباره این انتصاب و برنامه دولت در راستای هماهنگی تیم اقتصادی توضیح داد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه درباره تغییرات اخیر در تیم اقتصادی و همچنین وظایف معاونت اقتصادی رئیس جمهور گفت: آقای نهاوندیان اقتصاددان هستند و ایشان می‌تواند در جهت انسجام و هماهنگی بیشتر اقدام کند؛انتصاب ایشان سبب می شود تصمیمات اقتصادی دولت جدی تر گرفته شده و مردم و فعالان اقتصادی هم به این تصمیمات بیشتر اعتماد خواهند کرد.
او افزود: تعدد اعضای تیم اقتصادی می تواند بیش از این هم باشد؛ زیرا ساختار تصمیم گیری اقتصادی به گونه ای است که ما از تعدد اعضا در تیم و تفاوت نظری نه تنها رنج نخواهیم برد بلکه استفاده هم می کنیم.
نوبخت یادآورشد: در چهار سال پیش که دولت یازدهم آغاز به کار کرد اقتصاد در وضعیت پیچیده ای بود و فکر می کردیم که چه کاری را انجام دهیم تا تورم فزاینده را کاهش دهیم و همزمان رشد اقتصادی را ایجاد کنیم.
او با اشاره به اینکه در آغاز کار دولت یازدهم، رکود تورمی بر اقتصاد کشور حاکم بود و این رکود تورمی دو نوع سیاست های متناقض را طلب می کند، ادامه داد: در شرایط رکودی سیاست های انبساطی و در شرایط تورم، سیاست های انقباضی توصیه می شود.
علت افزایش نرخ بیکاری
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه تاکنون ۷۲۰۰ میلیارد تومان به گندمکاران پرداخت شده است،گفت: تاکنون حدود ۸ و نیم میلیون تن از کشاورزان خریداری شده که ارزش این مقدار گندم ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است ؛ بقیه بدهی دولت به کشاورزان در آینده نزدیک به آنها پرداخت می شود.
او افزود: پیش بینی می کنیم امسال ۱۰ و نیم میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.
نوبخت با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با سه ماهه نخست سال ۹۵ به میزان ۹۲۰ هزار نفر به جمعیت فعال کشور اضافه شده و با این حال دولت توانسته ۷۰۳ هزار شغل ایجاد کند،عنوان کرد: برای ۲۱۷ هزار نفر از این تعداد شغل ایجاد نشد و به همین دلیل چهار دهم درصد میزان نرخ بیکاری کشور را افزایش دادند.
او اضافه کرد: باید برای جذب جمعیت فعال و کاهش نرخ بیکاری امسال بیش از ۹۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز