روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 181
  • 761
  • 1,332,882
آماده‌باش نیم‌میلیون نفر در طرح نوروزی ۹۶

جانشین فرمانده ناجا از آماده باش و فعالیت بیش از نیم میلیون نفر از دستگاه‌های مختلف در طرح نوروزی خبر داد.
سردار اسکندر مومنی در رزمایش بزرگ ترافیک و خدمات سفر نوروز ۹۶ که در مجاورت حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد ، اظهار کرد: عملیات نوروزی پر حجم‌ترین عملیات ترافیکی سال است و امسال نیز حدود نیم میلیون نفر از دستگاه‌های مختلف در این طرح فعالند و به ملت ایران خدمات رسانی می‌کنند.
جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: این افراد از دستگاه‌های مختلف از جمله پلیس، اورژانس، هلال احمر، میراث فرهنگی، راهداری، امدادخودروها، تعزیرات و … هستند.
وی با اشاره به نقش دانش آموزان به عنوان همیاران پلیس اظهار کرد: دانش آموزان نقش موثری در کاهش حوادث ترافیکی دارند و علاوه بر این راهداران محله نیز در دهیاری‌ها کمک زیادی به پلیس کرده‌اند.
آماده باش ۳۰۰ هزار نیروی پلیس
مومنی با بیان اینکه ماموران پلیس، امنیت شهروندان از نقطه صفر مرزی تا مرکز شهرها را تامین می‌کنند گفت: ۳۰۰ هزار نیروی پلیس در پلیس‌های مختلف از جمله پلیس پیشگیری، مرزبانی و … فعالیت می‌کنند.
مومنی با بیان اینکه گشتی‌های پلیس در تمامی شهرها نیز حضور دارند گفت: پلیس در شهرهای مسافرپذیر و مقاصد گردشگری در آماده باش ۱۰۰ درصدی است.
مومنی با بیان اینکه باید از تمامی دستگاه‌های فعال در طرح نوروزی امسال تشکر کنم، گفت: صحبت دیگرم با شهروندان و خانواده‌هایی است که به سفر می‌روند. برابر آمارها هر ایرانی به طور میانگین بیش از یک بار به سفر می‌رود. همه ظرفیت‌ها به میدان آمده تا افراد کمتری حادثه ببینند اما رعایت مقررات هم بسیار مهم است و امیدواریم که رانندگان و خانواده‌هایی که می‌خواهند بعد از یک سال کاری چند روزی را در آرامش بوده و سال جدید را آغاز کنند با خطا کردن در جاده خاطره‌ بدی از سفر به جا نگذارند.
مومنی با بیان اینکه بیشترین حوادث رانندگی در نوروز ناشی از سرعت و سبقت غیر مجاز بوده است، اظهار کرد: موضوع دیگر این است که درصد قابل توجهی از این حوادث نه به دلیل برخورد دو خودرو بلکه به دلیل واژگونی رخ داده است.
جانشنی فرمانده ناجا با تقدیر از رسانه‌ها برای همکاری با پلیس و اطلاع رسانی مناسب در ایام نوروز اظهار کرد: هدف ما این است که مسافران سالم به سفرهای نوروزی رفته و از تعطیلات استفاده کنند.
وی در پایان با بیان اینکه طبق پیش بینی‌های هواشناسی در ایام نوروز بارش برف و باران را خواهیم داشت، گفت:‌خواهش ما این است که رانندگان در سفرها از شتاب پرهیز کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز