روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 965
  • 1,043,859
آماده برای بحران

جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری به ریاست دکتر رحمتی، سرپرست استانداری آذربایجان شرقی و با حضور کلیه دستگاه های مسئول برگزار گردید.
دراین جلسه مسئولین سازمان هواشناسی، پلیس راه، هلال احمر، اداره کل راهداری ، اداره کل راه و شهرسازی به ارائه گزارش اقدامات آماده سازی استان برای مقابله با هرنوع شرایط بحرانی بخصوص در جاده های استان اقدام نمودند.
مدیرکل هواشناسی استان با ارائه گزارشی، سه ماه آتی استان را توام با بارندگی نرمال عنوان نمود و اظهار داشت البته در این تایم، شاهد افزایش دما به میزان دو درجه خواهیم بود که معنای آن افزایش احتمال خشکسالی است .
علیزاده مدیرکل پایانه های استان با اظهار اینکه در سطح استان ۱۴۱۹۱ کیلومتر راه مواصلاتی وجود دارد گفت: ۵۰ راهدارخانه وظیفه کنترل این خطوط ارتباطی را بر عهده دارند .
وی با اذعان بر اینکه طبق استاندارد ها ، برای هر ۱۵ کیلومتر راه بایستی یک دستگاه ماشین تامینی داشته باشیم در مجموع ۳۶۱ دستگاه ماشین راهداری باید تامین شود تا به سطح استاندارد که بالغ بر ۹۲۹ دستگاه است برسیم.
پلیس راه استان نیز در این جلسه بر لزوم بازسازی گاردریل های معیوب یا آسیب دیده و قرارگرفتن جرثقیل سنگین در ایستگاه های پلیس تاکید نمود و اظهار داشت یکی از مشکلات ما عدم اطلاع رسانی به رانندگان است که باید بدانند پرداخت خسارت به ماشین ها تا سقف ۷ میلیون تومان نیازی به کروکی ندارد و برخی از تصادفات بخاطر درخواست کروکی توسط رانندگان در راه ها مشکل ایجاد میکند.
همچنین در این جلسه سلطانی مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز تامین اعتبار مورد نیاز پیمانکاران برای تکمیل پروژه ها را خواستار شد.
در پایان این جلسه دکتر رحمتی بر لزوم آماده بودن همه دستگاه ها برای مقابله با بحران ها و بلای طبیعی تاکید نمود .
وی گفت: هر چه قدر میزان آمادگی های قبل از بحران در برابر بلایا و حوادث طبیعی و غیر طبیعی افزایش یابد ، میزان هزینه ها برای بازسازی بعد از بحران کاهش پیدا خواهد نمود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز